Cykl wykładów i warsztatów dla maturzystów w WSB Merito Opole. Spotkania realizowane są z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Od 18 do 22 listopada uczniowie klas maturalnych mogą skorzystać ze spotkań, podczas których promowana i wspierana jest przedsiębiorczość wśród młodych ludzi oraz doświadczonych liderów biznesu.
– Każdego roku staramy się dostosować tematykę spotkań do panujących trendów – mówi Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Uniwersytetu WSB Merito w Opolu. – Wśród naszych warsztatów nie brakuje chociażby aspektów, które traktują o tym, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, bo przecież nie każdy maturzysta po egzaminie dojrzałości pójdzie na studia. Poruszane są również tematy dotyczące świadomych wyborów zawodowych, twórczości i kreatywności w życiu codziennym.
– Na dzisiejszym spotkaniu zachęcałem do pracy w organach ścigania – mówi inspektor Marek Dyjasz, były policjant, wykładowca na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu. – To spotkanie dla młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swój start życiowy i zawodowy. W policji, tak jak i innych służbach są braki kadrowe. Oczekujemy, iż dzięki takim spotkaniom, młodzież będzie się garnęła do założenia munduru.
– Takie spotkania są mocno nasycone wiedzą teoretyczną i praktyczną od osoby, która pracowała w zawodzie, a teraz o tym opowiada – mówi Iwan, uczestnik warsztatów. Na pewno ta wiedza przekazywana jest w lepszej formie.
– To bardzo interesująca forma podawania młodzieży wiedzy – dodaje Grzegorz Piątek, wychowawca klasy 4 c w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 6 w Opolu. – Ponadto samo zetknięcie się z uczelnią daje młodzieży obraz, gdzie można się w Opolu kształcić.
Podczas pierwszego dnia przedsiębiorczości na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu poruszane były zagadnienia analizy kryminalnej czy planowania przyszłości zawodowej. W kolejnych dniach uczniowie będą mogli uczestniczyć w spotkaniach z zakresu świadomego wyboru kariery, rekrutacji, logistyki i dietetyki.
Martyna Kolemba-Gaschka, inspektor Marek Dyjasz, Grzegorz Piątek:
autor: AnK/KZL