Funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz ze Śródmieścia odbyli spotkanie z prawnikami w trakcie studiów na Akademii Leona Koźmińskiego. To była niepowtarzalna szansa na pogłębienie rozmów dotyczących kwestii bezpieczeństwa i innych istotnych problemów społecznych, jak również wymiana doświadczeń. Studenci mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienny zakres obowiązków stołecznych policjantów oraz o tym, jak przebiega kooperacja organów ścigania mająca na celu zwalczanie przestępczości.
Spotkanie z studentami prawa na Akademii Leona Koźmińskiego zostało zorganizowane na zaproszenie dr hab. Moniki Całkiewicz i zarządu uczelni. W rozmowach brali udział funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Na początek policjanci omówili akty prawne, które regulują profesję policjanta. Studenci dowiedzieli się więcej o strukturze garnizonu stołecznego oraz o zadaniach, które pełnią poszczególne wydziały. Aby lepiej przedstawić skomplikowaną naturę swojej pracy, policjanci zaprezentowali filmy z najbardziej spektakularnych spraw.
Podkomisarz Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska i sierżant Klaudia Dadasiewicz podjęły się rozmowy na temat swoich doświadczeń jako kobiety w mundurach, podkreślając stulecie obecności kobiet w Policji. Zwróciły uwagę na unikalne wartości interpersonalne, które kobiety wniosły do służby, takie jak empatia, cierpliwość i umiejętność rozwiązywania konfliktów. Podkreśliły też swój wkład w przełamywanie stereotypów oraz promowanie równości płci. To pokazuje, iż praca w służbach mundurowych nie jest domeną tylko mężczyzn, a kobiety mogą skutecznie pełnić służbę, podejmować decyzje, wykonywać trudne zadania i pełnić odpowiedzialne role.
Całe spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze. Studenci mieli możliwość zadawania pytań gościom podczas panelu dyskusyjnego. Funkcjonariusze opowiedzieli o wszystkich wymogach i etapach rekrutacji do Policji.