Tą funkcją mObywatel kochają Polacy. Skorzystały setki tysięcy użytkowników!

news.5v.pl 4 godzin temu

Kolejny rok akademicki można uznać już za otwarty, to dobra okazja do zapoznania się przez nowych studentów z modułem mLegitymacja w aplikacji mObywatel – do czego dziś zachęca ministerstwo cyfryzacji.

Według danych ministerstwa cyfryzacji, moduł mLegitymacja aktywowało na dziś 218 tys. studentów – to świadczy tylko o tym, jak bardzo jest ona przydatna w codziennym życiu żaka.

mLegitymacja to cyfrowa wersja tradycyjnej legitymacji studenckiej, która posiada taką samą moc prawną. Dzięki niej można korzystać z różnorodnych zniżek, takich jak te na komunikację miejską, bilety do kina czy teatru. Jest to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które łączy wszystkie funkcje tradycyjnej legitymacji w jednym urządzeniu – telefonie. Duża część uczelni wyższych już wprowadziła mLegitymację, a kolejne systematycznie dołączają do programu.

Korzyści mLegitymacji w cyfrowej wersji:

  • Nie ma ryzyka zgubienia lub zniszczenia dokumentu.
  • mLegitymacja jest zawsze dostępna w telefonie.
  • Umożliwia potwierdzenie tożsamości i przynależności do uczelni.
  • Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku.

Do zalet cyfrowych dokumentów, nie trzeba jednak chyba już nikogo przekonywać, również studentów, którzy już korzystają z aplikacji mObywatel do przechowywania elektronicznej wersji dowodu osobistego – mDowód, bez konieczności pamiętania o zabraniu i noszeniu przy sobie jego plastikowej wersji.

Czytaj dalej poniżej

Jak dodać mLegitymację do tej samej aplikacji mObywatel? W pierwszej kolejności musimy się upewnić czy dostępna jest taka opcja na naszej uczelni – można to zrobić w USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Dalej wystarczy dodać odpowiedni dokument poprzez zeskanowanie kodu QR lub manualne wpisanie kodu w aplikacji oraz hasło – otrzymacie je w dziekanacie swojej uczelni.

Jeśli nie macie jeszcze aplikacji mObywatel na swoim telefonie, możecie ją wcześniej pobrać z mobilnych sklepów – Google Play lub App Store.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji.

Idź do oryginalnego materiału