Test Uzdolnień Wielorakich i materiały dydaktyczne

ore.edu.pl 1 tydzień temu

Diagnoza ucznia zdolnego stanowi jedno z ważnych zagadnień w edukacji. Podstawowym zadaniem procesu diagnostycznego w środowisku dzieci zdolnych jest:
  • wczesne zidentyfikowanie potencjału dziecka,
  • szerokie ujęcie diagnozowanych zdolności,
  • wystandaryzowany sposób pomiaru,
  • wielowymiarowy pomiar.
Zachęcamy do zapoznania się i stosowania w praktyce Testu Uzdolnień Wielorakich.
Zestaw narzędzi diagnostycznych obejmuje:
  • Test Uzdolnień Wielorakich dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej do zastosowania przez nauczycieli szkół podstawowych;
    TUW. Test Uzdolnień Wielorakich dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych
    TUW. Materiały do prezentacji uczniom w trakcie badania. Klasy I-III
    TUW. Materiały wypełniane przez ucznia w trakcie badania
  • Test Uzdolnień Wielorakich dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej do zastosowania przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne;
    TUW. Test Uzdolnień Wielorakich dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych
  • Materiały merytoryczne opisujące istotę koncepcji, adekwatności testów oraz sposoby wspomagania uczniów uzdolnionych w rozwoju;
    Diagnoza i wspomaganie w rozwoju dzieci uzdolnionych. Test Uzdolnień Wielorakich i materiały dydaktyczne

    Podręcznik składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwsza z nich zawiera koncepcję wspierania ucznia w rozwoju, w tym także diagnozowania jego uzdolnień. Druga część dostarcza materiałów metodycznych do pracy z uczniem zdolnym. Materiał ten zawiera także szczegółowy opis cech charakteryzujących ucznia uzdolnionego oraz związane z nimi wytyczne do pracy z takim dzieckiem. W podręczniku zaprezentowano także kilka szczegółowych scenariuszy dotyczących pracy z uczniem uzdolnionym.

    Wyżej opisane zestawy narzędzi diagnostycznych zostały rozesłane w wersji papierowej odpowiednio do szkół należących do Sieci Szkół Odkrywców Talentów oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych.

    Zestaw narzędzi diagnostycznych TUW jak i dodatkowe materiały merytoryczne oraz klucze są bezpłatne.

    Ze względu na konieczność zadbania o to, aby materiały testowe były w należyty sposób chronione, a ich wyniki były poufne i rzetelne instytucje (szkoły podstawowe lub poradnie psychologiczno-pedagogiczne) zainteresowane otrzymaniem klucza do adekwatnego testu prosimy o bezpośredni kontakt dzięki formularzy zgłoszeniowych.

Wypełniony i podpisany przez dyrektora placówki/szkoły formularz zgłoszenia wraz z oświadczeniem należy przesłać pocztą tradycyjną na adres: Ośrodek Rozwoju Edukacji, ul. Polna 46 a, 00-644 Warszawa z dopiskiem: Klucz do TUW.
Uprzejmie informujemy, iż klucz do TUW będzie wysłany na adres poczty elektronicznej wskazanej w ww. formularzu zgłoszeniowym.

  • Poradniki wspierające pracę z uczniem zdolnym;
  • Raporty z badań dotyczące pracy i wsparcia dla ucznia zdolnego.

Elektroniczna aplikacja do testu TUW
https://tuw.ore.edu.pl/

Aplikacja zawiera dwa moduły diagnostyczno-doradcze:

  • moduł obejmujący uczniów klas IV-VI
  • moduł dotyczący uczniów klas I-III.

Ponadto pozwala na:

  • przeliczanie danych na wyniki standaryzowane odniesione do norm ogólnopolskich oraz norm specyficznych dla wieku, płci i środowiska zamieszkania.
  • generowanie automatycznego raportu z wynikami badań i charakterystyką opisową adekwatności osoby badanej.

W efekcie działania powyższych funkcji użytkownik otrzyma raport podsumowujący jego wyniki, pokazujący je w formie graficznej i zawierający zalecenia oraz przykładowe metody do pracy z osobą badaną.

Uprzejmie informujemy, iż placówki/osoby, które przesłały już wcześniej formularz zgłoszenia zapotrzebowania na klucz TUW (dla klas I-III oraz IV-VI) mogą również otrzymać token umożliwiający skorzystanie z aplikacji elektronicznej do testu TUW. Osoby zainteresowane otrzymaniem hasła proszone są o przesłanie informacji e-mail z zapotrzebowaniem na jeden z adresów wskazanych poniżej wraz z podaniem następujących danych:

  • nazwa placówki
  • dokładny adres
  • imię i nazwisko dyrektora placówki
  • REGON placówki.

Więcej informacji na temat TUW udzielają:

Katarzyna Nowakowska (informacje merytoryczne), adres e-mail: tuw@ore.edu.pl, tel. 22 570 83 59
Anna Przybysz (informacje techniczne), adres e-mail: tuw@ore.edu.pl, tel. 22 570 83 39

Zestaw narzędzi oraz materiałów pomocniczych, w tym podręcznik do narzędzi został opracowany w ramach projektu systemowego prowadzonego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji pn.: „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym”.

Zapraszamy do współdziałania we wspieraniu uczniów w rozwoju.

Idź do oryginalnego materiału