Trzy studentki UW na podium BraveCampu

uw.edu.pl 7 miesięcy temu
Łucja Samorajczyk, Maja Jeśmanowicz i Karolina Szczęsna stanęły na podium podczas gali finałowej XI edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp organizowanej przez Inkubator UW. Prezentacja projektów i wręczenie nagród odbyło się 16 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Organizowany przez Inkubator UW BraveCamp to akademia przedsiębiorczości dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dzięki której mogą oni rozwijać swoje projekty biznesowe, naukowe lub społeczne. W tym roku odbyła się po raz jedenasty. Przez niemal tydzień uczestnicy brali udział w warsztatach i konsultacjach z ekspertami i praktykami zajmującymi się biznesem, marketingiem oraz sztuką prezentacji. W czasie zajęć nie tylko pracowali nad swoim projektem, ale też uczyli się negocjacji z inwestorami oraz poznawali sposoby wejścia na rynek.

Wystawa, aplikacja i marketplace

Gala finałowa XI edycji BraveCampu odbyła się 16 lutego w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Twórcy jedenastu wybranych projektów zaprezentowali swoje pomysły podczas trzyminutowych pitchingów.

Trzy nagrody główne, Nagrodę Publiczności, Nagrodę Absolwentów i Nagrodę Specjalną UWRC sp. z o.o. zdobyło pięcioro studentów UW.

I miejsce: Łucja Samorajczyk z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej za projekt Czy rozpoznajesz swoją wieś?

Laureatka zaprezentowała projekt społeczny zmierzający do stworzenia wystawy zdjęć z różnych miejscowości, zaczynając od rodzinnej gminy zwyciężczyni – Łyse na Kurpiowszczyźnie. Zgromadzone materiały posłużą jako punkt wyjścia do projektowania aktywności animujących lokalną społeczność, np. budowania przestrzeni do rozmowy i dzielenia się historią mówioną.

Dzięki projektowi przyczynimy się do zachowania dziedzictwa kulturowego, które bardzo łatwo nam umyka, czy zaspokojenia potrzeb społecznych np. seniorów zamieszkałych w tej chwili często samodzielnie. Byłaby to również interesująca atrakcja turystyczna.

Łucja Samorajczyk

Łucja Samorajczyk, laureatka I miejsca w XI edycji BraveCampu. Źródło: UW

II miejsce i Nagroda Publiczności: Maja Jeśmanowicz z Wydziału Zarządzania za projekt QIME

QIME to aplikacja, która pomaga ludziom odkrywać nowe miejsca i spędzać wartościowy czas z bliskimi. Jest odpowiedzią na trudności związane z wyborem aktywności i mobilizacją do wyjścia z domu.

Wszystko zaczęło się od obserwacji rodzinnej. Okazało się, iż w rodzinie coraz rzadziej spędzamy czas na zewnątrz. Problem polega na tym, iż nie wiadomo, kiedy ani jak to zrobić. Pojawia się paradoks wyboru – nie wiemy, z czego wybrać i ostatecznie nie wybieramy niczego. Zasoby i możliwości są. My też jesteśmy. Nasza aplikacja będzie te dwa elementy łączyć.

Maja Jeśmanowicz

Maja Jeśmanowicz, laureatka II miejsca w XI edycji BraveCampu. Źródło: UW

III miejsce: Karolina Szczęsna z Wydziału Nauk Ekonomicznych za projekt Marketplace dla usług cmentarnych

Laureatka zamierza opracować platformę, która łączy podmioty z całej Polski zajmujące się czyszczeniem nagrobków z osobami, które tej usługi potrzebują.

Nasze rozwiązanie to marketplace, za pomocą którego można zakupić usługę opieki nad grobem. Platforma jest dostępna na terenie całej Polski i łączy różne podmioty – firmy, instytucje charytatywne i kwiaciarnie. Dodatkowo działamy jako spółdzielnia społeczna, dając zatrudnienie tym, którzy tego potrzebują.

Karolina Szczęsna

Karolina Szczęsna, laureatka III miejsca w XI edycji BraveCampu. Źródło: UW

Nagroda absolwentów i UWRC

Podczas gali Demo Night wręczono również Nagrodę Absolwentów poprzednich edycji BraveCampu oraz Nagrodę Specjalną UWRC sp. z o.o. Pierwszą otrzymała Karolina Kozieradzki z Wydziału Psychologii UW za projekt Raindrop – interaktywne workbooki do samorozwoju. Spółka UWRC uhonorowała Szymona Chlebowicza z Wydziału Zarządzania UW za projekt Fundacja proST. To inicjatywa mająca na celu przesunięcie dyskusji na temat nowych technologii oraz cyfryzacji mocniej w stronę człowieka i społeczeństwa, m.in. dzięki realizacji badań naukowych i szkoleń dla odpowiedzialnych społecznie firm.

Idź do oryginalnego materiału