Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Przasnyszu podpisała porozumienie partnerskie z Uczelnią z Kosowa

infoprzasnysz.com 4 godzin temu

10 października 2024 roku, Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna w Przasnyszu oraz AAB College z Prisztiny, Kosowo, zawarły Memorandum o Wzajemnym Porozumieniu (MoU), które ma na celu promowanie współpracy akademickiej między tymi dwiema Uczelniami.

Wydarzenie to jest ważnym krokiem w rozwijaniu międzynarodowych partnerstw edukacyjnych, wzmacniając pozycję obu uczelni na arenie międzynarodowej- mówi Rektor Uczelni dr Elżbieta Sternal.

Porozumienie partnerskie obejmuje kilka kluczowych obszarów współpracy:

  1. Wymiana studentów – Obie uczelnie zgodziły się na realizację programów wymiany studentów, które umożliwią studentom podejmowanie nauki lub badań na uczelni partnerskiej. Wymiana ta będzie miała na celu nie tylko rozwój akademicki, ale również kulturowy, wspierając międzynarodowe doświadczenia edukacyjne.
  2. Wymiana kadry naukowej i administracyjnej – Memorandum przewiduje również możliwość wymiany kadry dydaktycznej i administracyjnej w celu wspierania rozwoju zawodowego, prowadzenia wspólnych badań oraz poszerzania wiedzy i doświadczeń.
  3. Wspólne badania naukowe – Porozumienie zakłada wspieranie i rozwój wspólnych projektów badawczych, konferencji naukowych oraz innych inicjatyw akademickich, co pozwoli na pogłębienie współpracy naukowej między uczelniami.
  4. Rozwój programów nauczania – Obie strony zgodziły się na wspólną pracę nad rozwojem programów nauczania, co ma na celu podniesienie jakości edukacji oraz dostosowanie programów do potrzeb współczesnego rynku pracy.
  5. Wymiana kulturowa – W ramach porozumienia strony zobowiązały się do promowania wzajemnego zrozumienia i docenienia swoich kultur, co ma prowadzić do lepszej integracji studentów i pracowników oraz budowania międzynarodowych relacji.

Warto podkreślić również fakt, iż Uczelnia Lingwistyczno Techniczna w Przasnyszu uzyskała kartę Eche. Dzięki Karcie ECHE uczelnia może korzystać z pełni możliwości oferowanych przez program Erasmus+, co bezpośrednio przekłada się na rozwój naukowy, zwiększenie mobilności studentów i kadry oraz budowanie prestiżu na arenie międzynarodowej.

Idź do oryginalnego materiału