Uczniowie szkół średnich po raz siódmy rywalizowali w konkursie „Mechaniczny by night”

doxa.fm 6 miesięcy temu
Fot.: Radio Doxa

Do tegorocznej edycji w szranki stanęła rekordowa liczba trzynastu drużyn, a każda z nich składała się z czterech uczestników. W piątek (05.04) wieczorem na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej pojawili się podopieczni szkół średnich z województwa opolskiego i śląskiego. Wzorem ubiegłych lat organizatorzy przygotowali łącznie siedem konkurencji.

– Każda z konkurencji była związana z innym kierunkiem studiów naszego wydziału. Były zadania związane z mechaniką i budową maszyn, energetyką inżynierii środowiska, mechatroniką i wzornictwem przemysłowym. W przypadku tego ostatniego kierunku mieliśmy konkurencję by tak opakować jajko aby się nie zbiło spadając z wysokości, a zawodnicy mieli kilka materiałów do dyspozycji – opowiada dr. inż. Grzegorz Borsuk, organizator konkursu.

– Przyjechaliśmy na ten konkurs już w ubiegłym roku. Tym razem także się na to zdecydowaliśmy. Bardzo chcieliśmy ponownie podjąć sie rywalizacji ponieważ poprzednim razem nie udało nam się wygrać, tym razem chcieliśmy powalczyć o zwycięstwo. Myślimy, iż dobrze nam poszły konkurencje z przelewaniem wody do zlewek i takie zadanie ze skanerem 3d, gdzie musieliśmy odgadnąć na podstawie skanu obrazka przedmiotu co to jest – tłumaczy Bartosz, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

– Po raz drugi bierzemy udział w „Mechaniczny by night”. Wydaje nam się, iż najlepiej nam poszła konkurencja z budowaniem wieży z makaronu. Słabiej sobie poradziłyśmy w symulatorze lotu – mówią Maja i Natalia, uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem.

Na zwycięzców czekały puchary, które zostały wydrukowane na drukarce 3D przez wykładowców i studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej. Oprócz tego laureaci otrzymali uczelniane upominki oraz inne nagrody rzeczowe.

Każda z drużyn miała za zadanie wymyśleć dla siebie nazwę przed zawodami. Na podium stanęli:

  1. Nocne Marki
  2. Sigmy
  3. Metamecatron

dr. inż. Grzegorz Borsuk, uczestnicy:

Szersza relacja:

autor: Sara Rostkowska

Idź do oryginalnego materiału