Udany program polsko-niemieckiego spotkania młodzieży
Organizacja wymiany młodzieży wymaga nie tylko pomysłu na działania oraz motywacji do ich realizacji, ale również wiedzy nt. tego, jakie stworzyć program spotkania, który pozwoli młodym ludziom się poznawać, inspirować i uczyć od siebie nawzajem.
Zapraszamy na warsztaty on-line udany program polsko-niemieckiego spotkania młodzieży. Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób rozpoczynających przygodę w wymianami młodzieży.
Tematyka szkolenia:
Szkolenie będzie poruszać następujące kwestie:
- Elementy dobrego programu wymiany
- Ciekawe rozwiązania i praktyczne metody
- Proces grupowy i dostosowanie metod do fazy rozwoju grupy
- Podstawy edukacji pozaformalnej – cykl Kolba
Szkolenie prowadzone będzie aktywnymi metodami na platformie Zoom – będzie to mieszanka teorii i praktyki, która pozwoli uczestniczkom i uczestnikom usystematyzować wiedzę i znaleźć nowe inspiracje.
Czas trwania szkolenia:
26 i 27 listopada (wtorek i środa), godz. 17-19
Dwa spotkanie on-line po 2 godz. zegarowe
Prowadząca: Eliza Zadłużna – trenerka i coach z dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z różnorodnymi grupami. Absolwentka Zarządzania i Marketingu na Wydziale Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowego Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, jak również Leadership Coaching School we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych nt. Porozumienia bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga w Collegium Civitas w Warszawie, autorka dwóch publikacji naukowych.
Na co dzień prowadzi szkolenia w Polsce i zagranicą (m.in. w Austrii, Czechach, Finlandii, Luksemburgu, Irlandii, Ukrainie, na Madagaskarze i w Ghanie) z zakresu komunikacji, rezyliencji, pracy w zespole, coachingu, kreatywności, motywacji, edukacji pozaformalnej, zarządzania zmianą, edukacji międzykulturowej oraz wolontariatu międzynarodowego. Pasjonatka pracy metodą Coachingu Skoncentrowanego na Rozwiązaniach oraz wprowadzania pozytywnych zmian z zastosowaniem metody Appreciative Inquiry, jak również projektów edukacyjnych w Afryce (dwukrotnie realizowała kilkumiesięczne projekty dla kobiet oraz nauczycieli i nauczycielek w Ghanie).
Prowadzone przez siebie zajęcia opiera na aktywnych metodach pracy, zapewniając ich uczestnikom i uczestniczkom warunki sprzyjające zdobywaniu wiedzy, doskonaleniu umiejętności oraz odkrywaniu osobistego potencjału.
Zgłoszenia przyjmowane są do 22 listopada 2024 r. lub do wyczerpania miejsc za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: https://wiki.dpjw.org/webform7/pl/node/585