UKW prezentuje drugi nowy kierunek

metropoliabydgoska.pl 2 tygodni temu

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszerza ofertę kierunków okołomedycznych. Od nowego roku akademickiego na UKW będzie można studiować dietetykę.

UKW rozpoczęło przedstawianie nowości w ofercie rekrutacyjnej na nowy rok akademicki. Pierwszą z nich jest badanie i projektowanie gier. Nowy kierunek ma zastąpić humanistykę drugiej generacji. Teraz uczelnia przedstawia drugą – dietetykę.

Uniwersytet podkreśla, iż aż 57% Polaków walczy z nadwagą, która coraz częściej zamienia się w otyłość. – Ten narastający problem naszego społeczeństwa generuje również zwiększone zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mają pomóc w utrzymaniu wagi naszych rodaków w normach – podkreśla Sebastian Nowak, rzecznik prasowy uczelni.

UKW przekonuje, iż uruchomienie dietetyki będzie ważnym krokiem w kierunku promocji świadomego i zdrowego stylu życia w społeczeństwie. Kierunek będzie realizowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, a zajęcia będą odbywały się m.in. w nowoczesnych laboratoriach CEKFiS-u przy ul. Sportowej.

Dietetyka pozwala zgłębić tajniki zdrowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie człowieka. Dzięki temu zdobywane są niezbędne umiejętności do promowania zdrowego stylu życia oraz prewencji chorób dietozależnych, co przekłada się na poprawę jakości życia nie tylko u pacjentów, ale również u całego społeczeństwa – mówi dr inż. Dorota Łoboda z WNoZiKF UKW.

  • Znamy nazwisko nowego rektora UKW

Program naszego kierunku będzie obejmował szeroki zakres tematyczny, począwszy od podstawowych zagadnień związanych z dietetyką, poprzez biochemię żywności, aż po praktyczne umiejętności planowania zdrowych diet dla różnych grup społecznych – dodaje.

Dietetyka jest dziś coraz szerszym obszarem – zdaniem uczelni, wybrzmi to w programie studiów nowego kierunku. – Na III roku studenci będą mogli wybrać jeden z dwóch modułów – psychodietetyka lub dietetyka w sporcie. Poszerza to możliwości poprowadzenia ścieżki zawodowej absolwentów, którzy będą mogli znaleźć pracę m.in. w instytucjach ochrony zdrowia, zakładach zbiorowego żywienia, klubach fitness, sportowych, w instytucjach poradnictwa żywieniowego czy w końcu w swoim gabinecie dietetycznym – dodaje rzecznik UKW.

Wiedza na temat żywienia i dietetyki stale się rozwija i dlatego praca w tej dziedzinie nie jest nudna ani statyczna. Możliwość nauki nowych rzeczy, śledzenia najnowszych trendów i odkryć w dziedzinie żywienia sprawia, ze praca dietetyka jest interesująca i pełna wyzwań – zachęcają twórcy kierunku.

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 na studia na UKW rusza 10 czerwca.

Idź do oryginalnego materiału