Prowadzicie program stypendialny? Myślicie, żeby wdrożyć program stypendialny w Waszej firmie lub organizacji? Zastanawiacie się czasami, czy to, co robicie, jest prowadzone w przemyślany sposób? jeżeli chociaż na część pytań odpowiedź brzmi „TAK” to sprawdźcie naszą ofertę warsztatów dla organizacji, które pozwolą Wam rozwinąć Wasz program stypendialny lub będą pierwszym krokiem do jego wprowadzenia!
Warsztaty dla organizacji prowadzących programy stypendialne
W pierwszej części chcemy powiedzieć Wam więcej o warsztatach dla tych instytucji, które już prowadzą swój program stypendialny. jeżeli chcecie zmodyfikować swoje działania, sprawdzić jak działa Wasz program stypendialny, albo po prostu szukacie nowych możliwości rozwoju dla swojego zespołu i programu – sprawdźcie naszą ofertę warsztatów. Proponujemy Wam dwa istotne tematy związane z prowadzeniem programów stypendialnych, które mogą być dla Was inspiracją, wskazówką, a na pewno ogromną dawką nowej wiedzy, motywacji i obszarów do przemyślenia. Poniżej krótko opiszemy każdy z nich.
Budowanie społeczności wokół programu stypendialnego
Budowanie społeczności wokół programu stypendialnego to nie lada wyzwanie. Organizacje mają na to różne sposoby: organizują dla stypendystów wyjazdy integracyjne, prowadzą dla nich spotkania świąteczne lub organizują dodatkowe elementy programu mające zbliżać stypendystów do organizacji, na przykład programy mentoringowe czy wizyty w siedzibie instytucji. Niektóre programy zakładają także regularny kontakt ze swoimi absolwentami, na przykład by zbadać, jak radzą sobie oni po zakończeniu programu. Możliwości jest naprawdę wiele. Ale to, co w największym stopniu buduje społeczność to umiejętne nawiązywanie relacji, wsłuchiwanie się w głosy stypendystów i znalezienie przestrzeni na realne poznanie ich. jeżeli czujecie, iż chcielibyście w bardziej intensywny sposób pracować nad budowaniem zintegrowanej, zaangażowanej społeczności wokół Waszego programu zachęcamy Was do wzięcia udziału w warsztatach właśnie w tym temacie.
Jak budować wizerunek i pozycjonować markę programu stypendialnego w organizacji?
Drugim tematem warsztatów, które możemy zaproponować organizacjom prowadzącym programy stypendialne, są warsztaty na temat budowania wizerunku programu stypendialnego i pozycjonowania jego marki w organizacji. Kwestie budowania wizerunku programu stypendialnego są niezmiernie istotne. Przejrzystość i jasność komunikacji z odbiorcami, a także wewnątrz organizacji przełożyć może się na zwiększone zainteresowanie danym programem. Dodatkowo jeżeli marka programu stypendialnego jest rozpoznawalna i ma dobrą, przemyślaną pozycję łatwiej jest pozyskać np. potencjalnych partnerów do współpracy.
Warsztaty dla organizacji – pakiety wsparcia
Naszą ofertę warsztatów dla organizacji prowadzących programy stypendialne podzieliliśmy na trzy pakiety, które różnią się czasem trwania oraz efektami warsztatów. Pakiet podstawowy obejmuje jeden 4-godzinny warsztat, w czasie którego przekażemy Wam podstawową wiedzę na wybrany przez Was temat. Pakiet rozszerzony obejmuje dwa dni warsztatów trwających minimum 4-godziny. Na takim warsztacie poruszymy wybrany temat, a także wypracujemy zadania i wskazówki do wdrażania ich w Waszej organizacji. Trzecim pakietem jest pakiet kompleksowy, który obejmuje cykl 3 warsztatów po 6 godzin każdy. Warsztat zakończy się kompleksowym planem wdrażania zmian w danym temacie.
Warsztaty dla organizacji chcących wdrożyć program stypendialny
Być może zastanawialiście się kiedyś nad wdrożeniem programu stypendialnego w Waszej firmie, instytucji bądź organizacji? To świetny pomysł! jeżeli myślicie o założeniu nowego programu stypendialnego, polecamy Wam też artykuł, w którym pisaliśmy o współpracy biznesu i organizacji w obszarze stypendiów. A jak my możemy pomóc Wam we wdrażaniu programu stypendialnego?
Jak stworzyć dobry program stypendialny?
Zanim zdecydujecie się tworzyć nowy program stypendialny, warto jest przemyśleć tę decyzję i sprawdzić, czy to działanie na pewno dopasowane do Was i Waszych wartości, celów i planów. Pomóc mogą Wam w tym warsztaty o tworzeniu programów stypendialnych. Będą one pierwszym krokiem do podjęcia pracy, wiążącej się z analizą potrzeb, tworzeniem dokumentów, opracowywaniem misji i strategii działania programu czy kryteriów wyboru stypendystów. Kroków przy tworzeniu programu stypendialnego jest naprawdę dużo i warto wcześniej dobrze je przemyśleć i zaplanować, w czym pomogą Wam stacjonarne, 4-godzinne warsztaty właśnie w tym temacie. A jeżeli po nich podejmiecie decyzję, iż chcecie stworzyć program stypendialny – w tym również chętnie Wam pomożemy i przeprowadzimy Was przez cały proces od pomysłu, aż po start programu. Więcej na temat tej oferty dowiecie się z prezentacji dostępnej w zakładce „współpraca”.
Z kim możecie porozmawiać o warsztatach dla organizacji?
Jeśli zainteresował Was nasz wpis i chcielibyście szerzej porozmawiać na temat oferty dotyczącej warsztatów dla przyszłych i obecnych organizatorów stypendiów, serdecznie zapraszamy do kontaktu! Niekwestionowaną ekspertką w zakresie prowadzenia szkoleń jest w naszym zespole Aleksandra Belina i to właśnie do niej możecie napisać w kwestii proponowanych przez nas warsztatów. Jej adres to: a.belina@mojestypendium.org. Możecie także zadzwonić do niej pod numer: 797 866 106.
Zawsze także możecie napisać na nasz ogólny adres: serwis@mojestypendium.org. Chętnie umówimy się z Wami na dłuższe spotkanie, wyślemy indywidualnie przygotowaną prezentację z naszą ofertą i doprecyzujemy szczegóły warsztatów. A po jego realizacji razem będziemy świętować sukces, jakim będzie rozwój Waszej organizacji lub podjęcie decyzji o stworzeniu nowego programu stypendialnego.
Więcej informacji na temat naszej oferty warsztatów dla organizacji (a także stypendystów, o czym pisaliśmy w tym artykule), a także informację o naszym dotychczasowym doświadczeniu w tym temacie, znaleźć można na prezentacji multimedialnej dostępnej w zakładce „współpraca” lub klikając w obrazek poniżej.
Fundacja Dobra Sieć nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte przez użytkowników serwisu na podstawie informacji opublikowanych na stronach www.mojestypendium.pl. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tekstów zamieszczanych w serwisie www.mojestypendium.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych bez podania źródła wymaga zgody serwisu www.mojestypendium.pl