Webinarium Realioznawstwo na lekcji języka niemieckiego – Tyrol Południowy

kuratorium.katowice.pl 6 dni temu

Adresat: doradcy metodyczni, nauczyciele konsultanci, nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni zatrudnieni w placówkach doskonalenia nauczycieli, Nauczyciele języka niemieckiego

Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają na szkolenie w języku niemieckim, które odbędzie się online 8 października 2024 r. (wtorek), w godzinach: 18.30-20.00

Uczestnicy szkolenia:
– poznają historię, geografię oraz najważniejsze ośrodki miejskie włoskiego regionu –Tyrolu
Południowego,
– dowiedzą się, jak wykorzystać informacje realioznawcze i uatrakcyjnić lekcje języka
niemieckiego,
– przygotują własne zadania wykorzystując nową wiedzę i techniki.

Harmonogram szkolenia i czas trwania (1 godzina dydaktyczna = 45 minut)

1. Tyrol Południowy: historia, geografia i kultura : 1
2. Praktyczne wykorzystanie treści realioznawczych:1

Tyrol Południowy należy bez wątpienia do najpiękniejszych regionów w Europie: majestatyczne Dolomity, lazurowe jeziora, malownicze miasteczka… Region ten jest też interesujący ze względu na swoją trójjęzyczność: jego mieszkańcy posługują się na co dzień językiem niemieckim, włoskim oraz ladyńskim (grupa języków retoromańskich).

Serdecznie zapraszamy na nasze webinarium wszystkich zainteresowanych historią, kulturą, językami i geografią Tyrolu Południowego.

Miejsce: online

Kontakt:

Lider regionalny: Aleksandra Łyp-Bielecka, e-mail: abalb@o2.pl; Kierownik szkolenia: Anna Susek, tel.: (22) 345 37 75, wew.: 460, e-mail: anna.susek@ore.edu.pl

Kryteria naboru:

  1. czynni zawodowo nauczyciele języka niemieckiego II i III etapu edukacyjnego, nauczyciele konsultanci i doradcy metodyczni zajmujący się językiem niemieckim i pracujący w publicznych placówkach systemu edukacji (pracujący wyłącznie w publicznych placówkach systemu edukacji)
  2. wypełnienie online formularza rejestracyjnego
  3. kolejność zgłoszeń.

Osoby nie spełniajace wymagań a rejestrujące się na szkolenie będą usuwane z listy kandydatów bez uprzedniego powiadomienia.
Uwaga! Otrzymanie wiadomości e-mail informuje jedynie o pomyślnym przebiegu rejestracji online i nie jest potwierdzeniem zakwalifikowania się na szkolenie.

Po zakończeniu rekrutacji lub po wyczerpaniu limitu miejsc osoby zarejstrowane otrzymają od prowadzącego mailowa informację o zakwalifikowaniu na szkolenie.

Aby z powodzeniem uczestniczyć w warsztatach online, potrzebny jest mikrofon, kamera i podstawowa znajomość systemu wideokonferencyjnego ZOOM. Ponieważ spotkanie ma charakter warsztatowy, warunkiem udziału w szkoleniu jest włączenie kamer.
Zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta Uczestnika na platformie Szkoleń ORE w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia szkolenia. Osoby uprawnione otrzymają od prowadzącego szkolenie instrukcję pobierania dokumentu.

Dostępne terminy:

08.10.2024 (online, 40 wolnych miejsc)


Idź do oryginalnego materiału