
Pierwszą grupę warsztatów poprowadziła dr hab. prof. ASP Joanna Banek. Joanna Banek urodzona w Radomsku. Studia wyższe ukończyła w roku 1992 broniąc dyplomy: w Instytucie Plastyki – z malarstwa u prof. Leona Macieja i z historii sztuki u dr Jacka Ojrzyńskiego w WSP w Częstochowie (obecnie UJD). Następnie, w 2006 roku, ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom z malarstwa uzyskała u prof. Janusza Orbitowskiego, a z tkaniny artystycznej w pracowni prof. Lilli Kulki. W latach 2006-2009 odbyła studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Stopień Doktora Sztuk Pięknych otrzymała w 2010 roku za prace plastyczne i pracę teoretyczną pt. „Od białej czerni do czarnej”, promotorem był prof. Zbigniew Bajek. Od roku 2006 pracuje na Wydziale Malarstwa w krakowskiej ASP. W 2018 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego, jest profesorem ASP.
Z grupą drugą pracowała dr Jolanta Kuśmierska. Urodzona w Będzinie. Studiowała na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, filia w Cieszynie. Dyplom z wyróżnieniem w 2002 roku w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Rusa. Aneks w pracowni rysunku prof. Anny Klus-Kowalczyk. Studia Podyplomowe na kierunku grafika komputerowa UŚ, filia w Cieszynie. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz w pracowni interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka. 2018 roku uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2011 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Krakowski. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych oraz zorganizowała wiele wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w malarstwie, grafice komputerowej, rysunku i fotografii. Często próbuje łączyć różne media, tworząc autorskie kolaże. Interesuje się człowiekiem i wszystkim, co z nim związane oraz związkami natury i kultury.
Dzień minął na owocnym dialogu z młodzieżą ZNPO, a jego efektem są prace plastyczne. Inicjatywa Pań łączyła działania artystyczne i terapeutyczne, miała na celu budowanie głębszych relacji z uczniami poprzez sztukę.
Często młodzi ludzie zmagają się z poczuciem niezrozumienia, brakiem akceptacji i trudnościami w wyrażaniu emocji. Naszym zadaniem było wyzwolić emocje. Sztuka – malarstwo, teatr, muzyka, fotografia– staje się dla nich nie tylko formą ekspresji, ale także narzędziem do komunikacji z dorosłymi i otaczającym światem. Stworzyliśmy przestrzeń do otwartego dialogu i wymiany wspólnych doświadczeń. Swobodne rozmowy pozwoliły zidentyfikować problem i podjąć wyzwanie. Każdy na miarę swoich możliwości wypowiedział swoje myśli przez sztukę przy różnych formach stołu.
Zdjęcia tutaj >>> kliknij<<<