Dyplom elektroradiologa daje absolwentom pewną pracę i otwiera ścieżkę rozwoju zawodowego. Elektroradiolog jest pełnoprawnym członkiem zespołów terapeutycznych.
Po studiach licencjackich medyk wykwalifikowany jest m.in. do samodzielnego pełnienia roli zawodowej, przygotowania sprzętu i aparatury medycznej do planowanych badań diagnostycznych lub zabiegów terapeutycznych. Potrafi dobierać odpowiednie metody i techniki wykonania badania rentgenowskiego oraz obrabiać chemicznie i fizycznie radiogramy i fluorogramy. Umie wykonywać badania w pracowni tomografii komputerowej, badania izotopowe (scyntygraficzne), badania densytometryczne kośćca, elektrokardiograficzne, spirometryczne, elektroencefalograficzne i inne.
Studia II stopnia, magisterskie poszerzają kompetencje elektroradiologa m.in. o obsługę sieci informacyjnych zarządzających danymi w rentgenodiagnostyce, teleradiologii i radioterapii. Magister elektroradiologii może samodzielnie prowadzić zaawansowane świadczenia radiologiczne, mieć nadzór merytoryczny nad technikami, licencjatami elektroradiologii w zakresie rentgenodiagnostyki, radioterapii, elektrofizjologii (EKG, EEG, EMG, EOG), ochrony radiologicznej, medycyny nuklearnej, neuroradiologii, radiologii zabiegowej.
Po 5 latach studiów ma pogłębioną wiedzę pozwalającą na rozpoznawanie struktur patologicznych na obrazach diagnostycznych. Potrafi czytać, analizować i interpretować wyniki badań obrazowych.
Misją Warszawskiej Uczelni Medycznej jest wykształcenie profesjonalnej kadry medycznej dla potrzeb diagnostyki obrazowej i elektromedycznej oraz radioterapii i medycyny nuklearnej. Uczelnia zapewnia studentom wysokospecjalistyczną bazę dydaktyczną: Centrum Symulacji Medycznej wyposażone w nowoczesny sprzęt i technologię VR, gdzie w warunkach zbliżonych do realnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie symulatorów pacjenta i wysokiej klasy sprzętu medycznego, na podstawie wystandaryzowanych scenariuszy student zdobywa umiejętności medyczne. Do nauki przyszłych medyków wykorzystywane są m.in. profesjonalne kardiomonitory, aparaty ultrasonograficzne a choćby rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy.
Elektroradiologia w Warszawskiej Uczelni Medycznej to wysokospecjalistyczna infrastruktura: pracownie komputerowe, pracownie umiejętności praktycznych wyposażone w aparat MRI, TK, RTG, USG, EKG, biopsję fuzyjną (TRUS) i spirometrię. Zagwarantowana jest także baza kliniczna w renomowanych podmiotach leczniczych na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Ćwiczenia, zajęcia praktyczne realizowane są w najlepszych szpitalach i ośrodkach medycznych stolicy i Mazowsza. Więcej informacji na www.wumed.edu.pl.