8-latka, o której mówi cały świat. Jej szkolne badania zachwyciły światowych ekspertów

gazeta.pl 9 miesięcy temu
Zdjęcie: pexels.com/ los muertos crew


Ciekawość, analityczny zmysł i nieszablonowe myślenie sprawiły, iż trzecioklasistka doszła do fascynujących wniosków. Eksperci są zachwyceni i przyznają, iż nigdy nie byli świadkami czegoś podobnego. Może to dopiero początek kariery Emmy w roli naukowczyni.
Emma Glenfield to 8-letnia mieszkanka Australii. Dzięki swojej ciekawości i nietypowych zainteresowaniach przeprowadziła szkolny eksperyment. O jej odkryciu mówi dzisiaj cały świat, a efekty zainteresowały choćby światowych ekspertów zajmujących się zachowaniami ptaków, co zwykle nie zdarza się nigdy.


REKLAMA


Trzecioklasistka postanowiła przeprowadzić eksperyment. Obiektem obserwacji był agresywny ptak
Emma chodzi do trzeciej klasy szkoły podstawowej i mieszka w małej wiosce w Górach Błękitnych - w pasmie górskim w Nowej Południowej Walii w Australii. Pewnego dnia jej uwagę zwrócił popularny ptak, który "terroryzował" okolicę szkoły - dzierzbowron. Za namową swojej mamy, Kristy Glenfield, zaczęła prowadzić dziennik obserwacyjny. Następnie, również z pomocą mamy, przygotowała ankietę terenową i przeprowadziła ją na okolicznych mieszkańcach. Prosiła uczniów, nauczycieli oraz zupełnie obcych ludzi o jej wypełnienie. Umieściła ją również w Internecie. Łącznie wypełniło ją 150 lokalnych ludzi oraz ponad 30 000 osób z całego świata. Z zebranych informacji dziewczynka wysnuła bardzo interesujące wnioski.


Zadała respondentom pytanie, ile mają lat, ile mają wzrostu, jaką mają fryzurę, ile ważą i czy odnieśli obrażenia w wyniku napaści ptaka.


- podaje serwis Nauka w Polsce


Zobacz wideo
Czy dziecko może nam dawać sygnały, iż coś się dzieje niepokojącego? Psycholożka wymienia konkretne zachowania nastolatków


Najpierw przeprowadziła eksperyment, potem wygrała w konkursie matematycznym
Z ankiet wynikało, iż ataki dzierzbowronów w ogóle nie są przypadkowe. Najczęściej jego ofiarami byli wysocy, solidni mężczyźni, łysi lub z cienkimi włosami na czubku głowy. Eksperci, którzy zajmują się zachowaniami ptaków przyznali, iż nikt nigdy do tej pory nie badał związków pomiędzy agresywnymi działaniami srok, a wyglądem ludzi. Poza tym liczba ludzi, którzy wzięli udział w badaniu zachwyciła ich, zwykle badania ornitologiczne przyciągają niewielkie grupy zainteresowanych. Próba była tak duża, iż zapewniła 99-procentowy poziom ufności i 1-procentowy margines błędu w ustaleniach. Po tym wszystkim dziewczynka została zachęcona do wzięcia udziału w konkursie matematycznym. Nauczyciel uważał, iż dzięki zmysłowi analitycznemu i nieszablonowemu myśleniu będzie miała spore szanse - nie mylił się, dziewczynka pokonała wszystkich uczniów z całej Australii w swojej kategorii wiekowej.
Wylicytuj dla swoich dzieci spotkanie z naczelnym Gazeta.pl w miniciti w warszawskim Centrum Praskim Koneser! Link do aukcji charytatywnej znajduje się >>TUTAJ


To jedna z naszych wielu aukcji charytatywnych w ramach tegorocznej akcji #JedenDzieńDłużej - Gazeta.pl dla WOŚP. Wszystkie środki z licytacji trafiają na Wielką Orkiestrę. Zapraszamy do licytowania pomysłów, które przygotowali wasza Gazeta.pl i przyjaciele. [>> LISTA]
Idź do oryginalnego materiału