Dzisiaj przyjrzymy się projektowi, który mimo swej estetyki niestety najpewniej ma zerowe szanse na zostanie prawdziwym zestawem. Dlaczego? O tym powiemy na końcu artykułu!
Nie ma chyba na świecie osoby, która by chociaż nie kojarzyła marki Apple. Jednego z najsłynniejszych producentów sprzętów elektronicznych na świecie. Założona przez Steve’a Wozniaka, Steve’a Jobs’a oraz Ronalda Wayne’a firma powstała w 1976 roku.
Projekt Apple Store zgłoszony do Programu Ideas przez TrumanBricks prezentuje fikcyjny sklep marki, w znanej dla niej stylistyce (duże przeszklone powierzchnie, dominujący kolor biały z odcieniami szarości i odrobiną czerni).

Budynek posiada zdejmowany segment dachu, przednią witrynę, a także ukryty schowek w którym znajdziemy miniaturowe reprodukcje jednych ze słynniejszych produktów Apple:
- iMac G3
- iPod mini
- AirPods
- Zegarek Apple
- Apple Vision Pro

Całość została osadzona na dwóch płytkach: baseplate 32×32 oraz 16×32. Na parterze znajdziemy salę wystawową z urządzeniami, oraz dwa drzewka. Mimo kolorowego doboru klocków można powiedzieć iż jest tu trochę pustawo. Na półpiętrze znajduje się stoisko ze słuchawkami oraz spory, kolorowy wyświetlacz reklamowy.
Całość ma wymiary: Długość: 41 cm / Szerokość: 25,6 cm / Wysokość: 15,8 cm i składa się z 1539 elementów.
Jak już wspominaliśmy na początku, projekt ten ma jednak niemal zerowe szanse na zostanie prawdziwym zestawem. A powodów ku temu wnioskowi jest kilka:
- Kwestia licencji. Mimo iż produkt mógłby reklamować markę Apple to jednak małe szanse by owa firma nie chciał kosmicznych pieniędzy za lokację swoich produktów.
- Polityka LEGO – marka stara się nie reklamować realnych firm/produktów, które nie są np. częścią jakiejś kampanii.
- Kwestia finalnego wyglądu zestawu – tutaj zapewne, mimo iż zestaw byłby przerabiany przez projektantów LEGO, swoje ale w gestii wyglądu na pewno mieli by przedstawiciele Apple.
Podsumowując, sam projekt jest interesujący i budynek przedstawiający sklep z elektroniką mógłby nieźle wpasować się w niejedną makietę, to najpewniej ten projekt odejdzie dość gwałtownie w zapomnienie.
Gdyby jednak jakimś cudem przeszedł, mogli byśmy prawdopodobnie spodziewać się kosmicznej ceny lub figurek sprzedawanych osobno – praktyki która jest tak uwielbiana przez Apple!
Standardowy disclaimer:
Pamiętajcie, iż każdy projekt, który zdobędzie 10 000 głosów, trafia do wstępnej selekcji prac, podczas której, zespół LEGO Ideas analizuje wszystkie zgłoszenia i wybiera te, które zostaną wydane jako pełnoprawne zestawy w serii Ideas (choć oczywiście po przeróbkach ze strony projektantów LEGO).