Astro Pi to międzynarodowe wyzwanie edukacyjne Europejskiej Agencji Kosmicznej i Fundacji Raspberry Pi. Uczestniczący w nim uczniowie i uczennice realizują projekt naukowy, którego częścią jest zaprogramowanie autorskiego kodu zbierającego dane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Dzięki udziałowi w wzywaniu Astro Pi – Misja Laboratorium Kosmiczne dzieci i młodzież otrzyma szansę napisania kodu w języku Python, który wykorzysta czujniki zestawów Astro Pi i policzy z jak największą precyzją prędkość poruszania się Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Dzięki udziałowi w wyzwaniu Astro Pi – Misja Zero uczniowie, pracując w niewielkich zespołach, mają okazję napisać swój pierwszy kod, nauczyć się podstaw programowania w języku Python i puścić wodze fantazji podczas tworzenia grafik w stylu pixel art.
Co nowego w tegorocznej edycji Astro Pi?
Serdecznie zapraszamy nauczycieli/nauczycielki i edukatorów/edukatorki na spotkania informacyjne dot. tegorocznej edycji Europejskiego Wyzwania Astro Pi. Spotkania odbędą się w formacie online w aplikacji ZOOM i opowiemy jak będzie wyglądało to wyzwanie w polskiej edycji, jak możecie zostać opiekunami/opiekunkami zespołów, jak będziemy wspierać was podczas projektu oraz odpowiemy na wasze pytania.
Zapisy przez FORMULARZ
- 17.10.2024, godzina 18:00 – I spotkanie informacyjne, co nas czeka w tym roku
- 28.10.2024, godzina 18:00 – II spotkanie informacyjne, co nas czeka w tym roku
Jesteśmy zachwyceni, iż astronauta projektowy ESA Sławosz Uznański będzie ambasadorem tegorocznego Wyzwania Astro Pi. Sławosz, urodzony w Polsce w 1984 r., ma doświadczenie w inżynierii systemów kosmicznych i prowadził badania nad skutkami promieniowania. Niedawno pełnił funkcję inżyniera odpowiedzialnego za największy akcelerator CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych), Large Hadron Collider.