

Ostatnio bardzo popularnym gadżetem są drukarki termiczne, które za niewielką kwotę możemy kupić w chińskich internetowych marketach, a następnie drukować na papierze paragonowym. Zaletą jest to, iż nie wymagają one tuszu. Minusem, iż drukują tylko czarno-białe obrazy.
Jak działa drukarka termiczna?
Drukarka termiczna działa na zasadzie podgrzewania papieru termicznego dzięki głowicy drukującej. Papier termiczny zawiera specjalną warstwę chemiczną, która reaguje na ciepło, zmieniając kolor. Głowica drukująca składa się z elementów grzewczych, które pod wpływem prądu generują ciepło, precyzyjnie naświetlając papier w odpowiednich miejscach, tworząc w ten sposób obraz lub tekst.
Druk termiczny charakteryzuje się szybkością, ciszą pracy i niskimi kosztami eksploatacji, jednak wymaga specjalnego papieru. To fajny gadżet dla dzieci, aby mogły podrukować sobie obrazki i zdjęcia. Sprawdza się też w domu do drukowania etykiet, list zakupów czy notatek.
Jaką gęstość druku wybrać?
W drukarce termicznej nie mamy zbyt dużego wpływu na wygląd wydruków. Drukujemy je na papierze paragonowym, który we wcześniej wspomnianych sklepach jest też bardzo tani i można choćby kupić kolorowe rolki, co trochę ubarwi zabawę.
Jest jednak jedno ustawienie, które znajdziemy w aplikacji drukarki i dotyczy ono gęstości druku. Najczęściej mamy możliwość wyboru 1, 2 lub 3. Czym to się różni?
Im wyższa gęstość wybierzemy, tym wydruk będzie bardziej nasycony. Ciemniejszy. Poniżej przedstawiamy skan takiego wydruku w gęstości 1, 2 i 3.

Na obrazku widać, gdzie jest różnica. W nadruku o gęstości 3, mamy najbardziej nasycony wydruk.