Filmy (krótkometrażowe) na lekcji języka niemieckiego? Ależ oczywiście!
Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają na szkolenie online w języku niemieckim 3 lutego 2025 r. (poniedziałek), w godzinach od 18:30 do 20:00.
Uczestnicy szkolenia:
– poznają najważniejsze niemieckie filmy długo- i krótkometrażowe, a także festiwale i gwiazdy filmowe,
– zaprojektują sposoby wykorzystania podanych informacji do uatrakcyjnienia własnych lekcji języka niemieckiego,
– utworzą własne krótkie sekwencje zadaniowe z wykorzystaniem poznanych informacji.
Harmonogram szkolenia i liczba godzin dydaktycznych:
1. Filmy (krótkometrażowe) na lekcji języka niemieckiego: metody, sposoby pracy, zalety, trudności, przykłady materiałów: 1
2. Integracja nowopoznanych informacji z własnymi lekcjami języka niemieckiego: opracowanie krótkich sekwencji ćwiczeniowych: 1
Filmy, gwiazdy, festiwale… To elementy kulturo- i realioznawcze, cieszące się zwykle dużym zainteresowaniem i przyczyniające się do wzrostu motywacji u osób uczących się. Gdzie więc znaleźć filmy i materiały dydaktyczne odpowiednie do pracy na zajęciach? O jakich festiwalach warto opowiedzieć uczniom? Jakie są największe gwiazdy kina niemieckojęzycznego?
O tym wszystkim i wielu innych ciekawostkach opowiemy na naszym szkoleniu. Zaciekawieni? Serdecznie zapraszamy i cieszymy się na spotkanie z Państwem!
Kontakt:
Ekspertka DELFORT: Aleksandra Łyp-Bielecka, e-mail: abalb@o2.pl; Kierownik szkolenia: Teresa Ciepły, tel.: (22) 345 37 00, wew.: 225, e-mail: teresa.cieply@ore.edu.pl
Kryteria naboru:
1. Szkolenie skierowane jest do czynnych zawodowo nauczycieli języka niemieckiego I, II i III etapu edukacyjnego wszystkich typów szkół, nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych zajmujących się językiem niemieckim.
2. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego. Na podany adres e-mail zostanie wysłana informacja o pomyślnym przebiegu rekrutacji.
3. Najpóźniej do 29 stycznia 2025 r. osoby zakwalifikowane otrzymają drogą mailową informację o zakwalifikowaniu na szkolenie. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Aby z powodzeniem uczestniczyć w warsztatach online, potrzebny jest mikrofon, kamera i podstawowa znajomość systemu wideokonferencyjnego ZOOM. Ponieważ spotkanie ma charakter warsztatowy, warunkiem udziału w szkoleniu jest włączenie kamer.
Zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu dostępne będzie do samodzielnego pobrania z konta Uczestnika na platformie Szkoleń ORE (https://szkolenia.ore.edu.pl/Logowanie) w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia szkolenia. Osoby uprawnione otrzymają instrukcję pobierania dokumentu.