Chociaż zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oficjalnie rozpoczęły się dzisiaj, to tak naprawę jutro uczniowie zasiądą w szkolnych ławach, by rozpocząć kolejny rok nauki.
– Cieszę się, iż cali, zdrowi i wypoczęci powróciliście w mury naszej szkoły, bo to wy jesteście powodem dzisiejszej uroczystości – powiedziała Małgorzata Karczewska, dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli.
Obecna na uroczystości Bożena Jelska-Jaroś, Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego, zaproponowała, by w związku z 85. rocznicą wybuchu II wojny światowej uczcić minutą ciszy tych wszystkich którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.
– W sposób szczególny witam pierwszoklasistów tej szkoły i mam nadzieję, iż Powiat Sokólski jako organ prowadzący dołoży wszelkich starań, byście mogli realizować wszystkie swoje pasje i zainteresowania i iż miło spędzicie czas w murach tej szkoły – zwróciła się do uczniów Jolanta Jelska-Jaroś.
Następnie odczytała list Starosty Sokólskiego Piotra Rećko skierowany do uczniów .
Pierwszoklasiści obecni na uroczystości byli wielokrotnie wymieniani przez zaproszonych na uroczystość gości i dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli.
– Cieszymy się, iż od dziś jesteście częścią naszej społeczności. Przed wami czas poznawania szkoły, nauczycieli i siebie nawzajem – zwróciła się do pierwszoklasistów Matylda Zozula, przewodnicząca Samorządu Szkolnego.
Życząc uczniom klas pierwszych owocnej pracy wyraziła nadzieję, iż czas spędzony w szkole będzie owocny i przyjemny.
Z ciekawą propozycją wystąpił do uczniów przewodniczący Rady Rodziców.
– Wyróżnijcie się, bo to jednostki tworzą historie, a nie masy, po drugie to popełniajcie błędy, bo najlepiej się na nich uczyć – powiedział Damian Zozula.
Na zakończenie dyrektor placówki przypomniała, iż ten rok szkolny będzie wyjątkowy dla uczniów klasy czwartej liceum, których czeka egzamin dojrzałości i uczniów klasy trzeciej technikum, przed którymi istotny egzamin zawodowy.
Zapewniła, iż cała kadra nauczycielska szkoły, dołoży wszelkich starań by zadbać nie tylko o sukcesy dydaktyczne, ale też o dobry stan psychiczny uczniów.
Krzysztof Promiński
fot. Krzysztof Jacewicz