Ogólnopolska Konferencja Online dla Nauczycieli i Specjalistów – Filmowe lekcje wychowawcze / 12–14 września 2024 r.

babaodpolskiego.pl 2 miesięcy temu

Jeśli to czytasz — daj mi znać na swoim ulubionym kanale:

Będę gościem konferencji poświęconej edukacji filmowej, która obejmuje 25 godzin warsztatów prowadzonych przez ekspertów i metodyków.

Konferencja to 25 godzin merytorycznych warsztatów prowadzonych przez ekspertów i metodyków z zakresu edukacji filmowej, unikatowe spotkania z dystrybutorami filmów i wgląd w najnowsze produkcje filmowe, dostępne do celów edukacyjnych.

Konferencja jest skierowana do: nauczycielek i nauczycieli, pedagożek i pedagogów, psycholożek i psychologów szkolnych o raz innych specjalistek i specjalistów, zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci i młodzieży.

Cele konferencji to: wsparcie nauczycielek i nauczycieli w praktyce wychowawczej oraz wyposażenie w narzędzia niezbędne do pracy z filmem podczas lekcji (gotowe scenariusze zajęć wraz ze wskazaniem dostępu do filmu)

Dostęp do konferencji

Przelegenci

dr Joanna Zabłocka-Skorek: dyrektorka programowa konferencji, prezeska fundacji „KinoSzkoła”, specjalistka z zakresu edukacji medialnej i społecznej, dyrektorka Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”, autorka licznych wystąpień i publikacji z zakresu edukacji medialnej, w której działa od 2011 r. Jej autorski program edukacji medialnej „KinoSzkoła” to kilkaset tysięcy dzieci uczestniczących w zajęciach rokrocznie. Jest czynną zawodowo nauczycielką w autorskim liceum „Miejsce” w Katowicach.
Aneta Korycińska: polonistka, oligofrenopedagożka, podcasterka, popularyzatorka wiedzy o języku i kulturze polskiej. W Internecie szeroko znana jako „Baba od polskiego”- pseudonimem, który jest rozpoznawalny wśród nauczycieli i uczniów dzięki humorystycznym filmikom na temat programu nauczania i szkolnego życia. Jest współorganizatorką konwentu miłośników romantyzmu „Romantykon”. Wierzy, iż można uczyć się „inaczej” – dzięki zastosowaniu mnemotechnik – bez zakuwania, za to ze zrozumieniem
Martyna Harland: psycholożka i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie SWPS a także Warszawskiej Akademii Filmowej. Zajmuje się tematyką emocji, prowadzi badania nad filmoterapią. Analizuje wpływ oglądania filmów na rozwój samoświadomości oraz lepsze rozumienie emocji. Dziennikarka (Magazyn psychologiczny „Sens”, „Zwierciadło”, „Presto”). Autorka projektu filmoterapia.pl. Prowadzi rubrykę filmoterapeutczną, gdzie od 2016 r. rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Współtworzyła programy telewizyjne „Kocham kino” w TVP 2 i „Hala odlotów” w TVP Kultura. Współautorka książek: „Ukoić traumę. Jak oswoić lęk i strach” (wraz z Ewą Woydyłło), „No, bez jaj. Rozmowy o męskości” (wraz z Jackiem Masłowskim).
dr Marcin Skorek: filmoznawca, autor programów edukacji filmowo-medialnej, specjalizuje się w zagadnieniach audiowizualnej komunikacji kulturowej, manipulacji i perswazji w mediach. Wiedzę kulturoznawczą wykorzystuje do badań nad potrzebami edukacyjnymi nauczycieli i uczniów. Jego pierwszy zawód – aktora – pomaga w prowadzeniu interaktywnych zajęć z dziećmi. Przez wiele lat zasiadał w zarządzie Tyskiego Stowarzyszenia promocji kultury młodych, organizując różne imprezy filmowe. Prowadził kina: „Ars” w Dąbrowie Górniczej i „Adria” w Mikołowie.
Angelika Perdek – Chabinowska: magisterka pedagogiki w specjalności pedagogika opiekuńczo-resocjalizacyjna. Absolwentka Akademii im. J.Długosza w Częstochowie. Posiadaczka dyplomu z zakresu doradztwa zawodowego, uzyskanego w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych. Wykładowczyni z kilkuletnim stażem. Doświadczenie zdobywała jako pracowniczka administracyjna, doradczyni zawodowa, specjalistka terapii pedagogicznej. Współpracowniczka programu „KinoSzkoła” – prowadzi regularne webinaria dla nauczycieli, które są bardzo cenione za wysoką merytoryczność.

Jeśli to czytasz — daj mi znać na swoim ulubionym kanale:

Chcesz zapisać się na korepetycje?

sprawdź, jak pracuję
Idź do oryginalnego materiału