Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce.

sokolka-powiat.pl 2 miesięcy temu

Wakacje dobiegły końca, a to oznacza powrót do pracy i nauki. Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, wraz z zaproszonymi gośćmi, powitała dziś nowy rok szkolny 2024/2025.

Szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy i zdobywania umiejętności, ale również przestrzeń do nabywania cennych doświadczeń życiowych. Uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać nawzajem i szanować – rozpoczął inaugurację roku szkolnego Lech Czarnowicz, dyrektor placówki.

Podkreślił, jak ważne jest, aby każdy uczeń czuł się w szkole dobrze i bezpiecznie, gdyż to sprzyja efektywnej nauce i rozwojowi osobistemu.

Nauczycielom życzył euforii z wykonywanej pracy oraz wielu sukcesów edukacyjnych, a do rodziców zwrócił się z prośbą o wsparcie i współpracę, przypominając, iż mają wspólny cel – najlepszą przyszłość dla ich dzieci.

Witam szczególnie serdecznie wszystkich uczniów, zarówno tych, którzy kontynuują naukę, jak i tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z naszą szkołą. Życzę wam, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać wasze zdolności i budował waszą pewność siebie. Pamiętajcie, iż oceny nie są najważniejsze. Najważniejsze jest, abyście w tych murach poznali samych siebie i odkryli, co was naprawdę interesuje. Mam nadzieję, iż będziecie tu przychodzić z ochotą i radością – kontynuował dyrektor.

W Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce w nowym roku szkolnym będzie się uczyć 250 uczniów w 13 oddziałach.

Tomasz Tolko, Dyrektor Wydziału Organizacyjnego w Starostwie Powiatowym w Sokółce, który miał zaszczyt uczestniczyć w inauguracji nowego roku szkolnego, odczytał w imieniu Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego, list napisany specjalnie na tę okoliczność. W liście Starosta wyraził nadzieję, iż nadchodzący rok szkolny będzie pełen sukcesów edukacyjnych oraz rozwoju osobistego zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Podkreślił także, iż Powiat Sokólski zawsze stara się wspierać placówki oświatowe, dbając o ich rozwój i nowoczesne wyposażenie, aby uczniowie mogli uczyć się w jak najlepszych warunkach.

Sylwia Matuk, fot. Jarosław Stasiulewicz

Idź do oryginalnego materiału