Rząd wezwał do wprowadzenia 10-letnich wiz dla zagranicznych absolwentów kierunków technicznych

cyberfeed.pl 2 tygodni temu


Przedsiębiorca i inwestor Ewana Kirka wezwał rząd do wprowadzenia 10-letnich wiz dla wszystkich zagranicznych absolwentów kierunków technologicznych i ścisłych, co ma pobudzić przedsiębiorczość i pobudzić wzrost gospodarczy.

Wypowiadając się przed budżetem kanclerz Rachel Reeves, Kirk powiedział, iż chociaż jest to „ryzykowne politycznie”, rozszerzenie wiz na wszystkich zagranicznych absolwentów kierunków ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) miałoby „niezwykły wpływ” na wzrost gospodarczy.

Kirk, przedsiębiorca rezydujący na Uniwersytecie w Cambridge, kierownik ds Laboratoria DeepTech w Cambridge i dyrektor niewykonawczy BAE systemów, powiedział, iż to posunięcie pomoże Wielkiej Brytanii zatrzymać utalentowanych ludzi i przyniesie korzyści finansowe netto.

Powiedział, iż Wielka Brytania ma jeden z najlepszych systemów szkolnictwa wyższego na świecie i wydała na świat jednych z najlepszych naukowców, innowatorów i przedsiębiorców, jednak kraj ten spowodował „dobrowolny drenaż mózgów”, wypierając wykwalifikowanych absolwentów uniwersytetów w drodze połączenie ograniczeń wizowych i kosztownych wniosków wizowych oraz stworzenie wrogiego i trudnego środowiska dla zagranicznych studentów STEM.

„Rząd słusznie przybił swoją flagę do masztu wzrostu gospodarczego, ale krajowi brakuje gotówki” – powiedział Kirk. „Musimy zobaczyć realizację tanich polityk, które będą miały ponadprzeciętny wpływ. Właśnie na tym polega ta polityka.”

Propozycja ta stanowi jeden z szeregu „tanich” środków, które mogłyby pobudzić innowacje i wzrost w Wielkiej Brytanii, na co zwrócił uwagę Kirk w dokument polityczny opublikowane przez zespół doradców powiązany z Partią Pracy Postępowa Brytania.

Obejmują one znalezienie sposobów na odtworzenie klastra innowacyjnych przedsiębiorstw wydzielonych z uniwersytetów w „Złotym Trójkącie” – pomiędzy Cambridge, Oksfordem i Londynem – w innych częściach Wielkiej Brytanii.

Przeszkody do pokonania

Duncan Johnson, dyrektor naczelny Północny Gritstonektóra zapewnia wsparcie finansowe innowacyjnym start-upom w północno-wschodniej Anglii, stwierdziła, iż ​​region dysponuje „światowej klasy nauką” niezbędną do tworzenia nowych klastrów innowacyjnych, ale istnieją pewne przeszkody do pokonania.

W zeszłym tygodniu przemawiając podczas debaty, powiedział, iż uniwersytety na północy, w tym w Manchesterze, Leeds i Sheffield, są odpowiedzialne za badania o wartości 1,1 miliarda funtów rocznie – „niecałe milion mil” od wydatków na badania w Oksfordzie, Cambridge i Londynie. Jednak poza „Złotym Trójkątem” pomiędzy trzema ośrodkami trudno było znaleźć utalentowaną kadrę potrzebną do rozwijania innowacyjnych przedsiębiorstw.

Firma Northern Gritstone rozwiązała ten problem, zatrudniając dyrektorów naczelnych z siedzibą w rejonie Zatoki San Francisco, aby prowadzili część wspieranych przez nią przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii.

Problemem jest także brak infrastruktury na północy Anglii. Aby klastry technologiczne mogły działać, organizacje w klastrze muszą znajdować się w odległości nie większej niż godzina dojazdu od siebie.

Leeds, Manchester i Sheffield są oddalone od siebie zaledwie o 50 km, ale słaba infrastruktura kolejowa oznacza, iż ​​podróż między nimi zajmuje półtorej godziny.

Wzywa się rząd do współpracy z burmistrzami regionów w celu utworzenia większej liczby lokalnych ośrodków innowacji i współpracy między uniwersytetami i przedsiębiorstwami. Miało to już miejsce w South Yorkshire i Manchesterze, a klastry innowacyjne powstały w Bristolu, Bath i Cardiff.

Jednakże osiągnięcie „masy krytycznej” badań naukowych potrzebnej do utworzenia nowych klastrów innowacji zajmie uniwersytetom w pozostałej części Wielkiej Brytanii trochę czasu. „Myślę, iż będziemy świadkami znacznie większej liczby klastrów, ale jesteśmy w drodze i musimy podjąć kroki, aby to osiągnąć” – powiedział Johnson.

Przedsiębiorczość w szkołach

Kirk wezwał rząd do nauczania przedsiębiorczości w szkołach średnich, aby zapewnić młodym ludziom, z których większość opuszcza szkołę bez rozpoczynania edukacji na poziomie średnim, umiejętności niezbędnych do założenia własnej firmy.

Emma Jones, założycielka Naród Przedsiębiorczościktóra wspiera małe przedsiębiorstwa, stwierdziła, iż ​​skoro nauczyciele i tak mają duże wymagania co do swojego czasu, najlepszym sposobem na osiągnięcie tego będzie wprowadzenie przedsiębiorczości do istniejących przedmiotów.

Może to oznaczać na przykład zastanowienie się, jak stworzyć zrównoważony biznesplan wspierający zmiany klimatyczne na lekcji geografii. Studenci powinni mieć także możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w małych, przedsiębiorczych przedsiębiorstwach.

Chi Onwuraposeł Partii Pracy w Newcastle Central and West, jest nowo mianowanym przewodniczącym Komisji ds. Nauki, Innowacji i Technologii Commons. Powiedziała, iż ​​zachęcanie do umiejętności przedsiębiorczości w szkołach może stanowić część inicjatywy Partii Pracy przegląd programu nauczaniai powinno znaleźć również odzwierciedlenie w doradztwie zawodowym oferowanym dzieciom.

Inwestycja

Inwestycje to jeden z głównych tematów październikowego budżetu. Wielka Brytania znajdowała się na dole listy G20 przez 27 z ostatnich 30 lat pod względem inwestycji sektora publicznego i prywatnego, co wywarło efekt domina na innowacje.

Jones powiedział, iż małe firmy wzbraniają się przed gromadzeniem pieniędzy na inwestycje, a banki stają się coraz bardziej niechętne do udzielania pożyczek małym przedsiębiorstwom ze względu na międzynarodowe regulacje bankowe, takie jak Porozumienia Bazylejskie.

Jednym z rozwiązań są pożyczki zorientowane na społeczność. Społeczne instytucje finansujące rozwój działają jako spółdzielnie, aby zapewnić finansowanie i wsparcie dla przedsiębiorstw.

Jones powiedział, iż rząd może również pomóc, zwiększając liczbę zamówień składanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Kilka lat temu rząd ogłosił plany wydania do 2022 r. jednego funta na trzy w przypadku małych przedsiębiorstw, ale nie osiągnął jeszcze swojego celu.

Opóźniony Ustawa o zamówieniach publicznychktóry miał nastąpić w październiku, ale został przesunięty na luty 2025 r., mógłby jednak zachęcić rząd do przyznawania większej liczby zamówień mniejszym firmom.

„Chcielibyśmy, aby rząd opublikował swój plan innowacji” – powiedziała. „Czy rząd mógłby opublikować wszystkie stwierdzenia dotyczące problemów, które stara się rozwiązać, a następnie zachęcić firmy do zwracania się do nich z rozwiązaniami?”

Finansowanie uniwersytetu

Johnson stwierdził, iż istnieje pilna potrzeba lepszego finansowania uniwersytetów. Większość uniwersytetów ponosi straty na nauczaniu studentów ze względu na górne limity czesnego, a utrata studentów zagranicznych z powodu ograniczeń wizowych w połączeniu z wysoką inflacją uderza w finanse uniwersytetów.

The Centrum Badań nad Zaawansowaną Produkcją na przykład w Sheffield musiało zamknąć swój zaawansowany program nuklearny z powodu ograniczeń w finansowaniu uniwersytetu. „Istnieje bezwzględne niebezpieczeństwo, iż gęś znosząca złote jaja faktycznie zacznie więdnąć” – stwierdził.

Onwurah powiedział, iż rząd ma zespół ministrów pracujących nad koncepcją grantów na start dla firm w regionach. Stwierdziła, iż ​​na uniwersytetach potrzeba większej kultury przedsiębiorczości i należy zachęcać utalentowaną młodzież do studiowania przedmiotów STEM i wykorzystywania swoich umiejętności po ukończeniu studiów.

„Podejście Partii Pracy polegające na reformowaniu umiejętności w celu zmniejszenia potrzeby migracji umiejętności jest podejściem rozsądnym, ale powinniśmy zachować ostrożność co do konsekwencji dla sektorów takich jak nauka i badania, w przypadku których właśnie to, iż ludzie mogą tu przyjeżdżać z całego świata świat, który jest źródłem wielu naszych innowacji” – powiedział Onwurah.

Proste kroki, takie jak pobieranie opłat przez cały okres obowiązywania wizy studenckiej zamiast jednorazowej płatności z góry, mogą mieć duże znaczenie bez konieczności przedłużania wiz studenckich do 10 lat.

„Uważam, iż warto realizować program dotyczący przedsiębiorczości” – stwierdziła. „Nie sądzę, żebyśmy mogli naprawdę osiągnąć trwały wzrost bez przedsiębiorczości i musimy mieć taką kulturę wzrostu i przedsiębiorczości w całym kraju”.



Source link

Idź do oryginalnego materiału