Są listy rankingowe. W Trójmieście trzeba było zdobyć blisko 180 pkt, by dostać się do wybranej klasy

gazeta.pl 1 dzień temu
Trwa rekrutacja do klas I szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2025/2026. Jej wyniki do końca tygodnia będą znane we wszystkich województwach. 15 lipca 2025 roku szkoły w Trójmieście opublikowały listy rankingowe i podały liczbę punktów, które trzeba było zdobyć, by dostać się do wymarzonej szkoły. Prym wiedzie tu Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza w Gdańsku.Nie ma jednego terminu ogłoszenia wyników rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dla całego kraju. W woj. lubuskim absolwenci podstawówek poznali je już 11 lipca. W niektórych województwach, np. pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i podlaskim, listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostały opublikowane już we wtorek, 15 lipca. W woj. dolnośląskim i małopolskim pojawią się w środę 16 lipca. Szkoły ponadpodstawowe na Mazowszu opublikują je w czwartek, 17 lipca. Jedno jest pewne, najlepsze licea cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów i by dostać się do wybranej przez siebie placówki, trzeba było naprawdę się postarać.
REKLAMA


Zobacz wideo


Takim uczniem był "Świeży" z Genzie. Jakie podejście ma do studiów? "Były przygodą" [materiał wydawcy kobieta.gazeta.pl]


Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - wynikiUczniowie z Trójmiasta już wiedzą, czy dostali się do wymarzonej klasy. We wtorek, 15 lipca zostały tam bowiem ogłoszone wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Można z nimi się zapoznać na trzy różne sposoby:na listach wywieszonych w szkołach ponadpodstawowych,po zalogowaniu się na konto w systemie Nabór Szkoły ponadpodstawowe VULCAN,najszybciej - w bezpłatnej aplikacji mobilnej eLO! 2025, która natychmiast poinformuje was o wyniku na telefonie.Do której placówki było najtrudniej się dostać? Okazuje się, iż tu prym wiedzie Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza w Gdańsku i klasa z rozszerzoną biologią, językiem obcym i chemią. Jak podaje portal trojmiasto.pl, progi punktowe dla tej placówki były dość wysokie - aż 178,80 pkt. A jak wygląda to w innych szkołach średnich w Trójmieście? Oto kilka przykładowych progów punktowych:Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Pawła Adamowicza w Gdańsku:1Af - fiz-ang-mat (ang-fra,nor,hisz,niem*) - 170,65 pkt.1Ai - inf-ang-mat (ang-fra,nor,hisz,niem*) - 166,25 pkt.1Bc - biol-chem-ang (ang-fra,nor,hisz,niem*) - 178,80 pkt.IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku:


1A - Biznesowa - 159,95 pkt.1B - Humanistyczna - 152,45 pkt.1C1 - Fizyczno - matematyczna - 161,95 pkt.III Liceum Ogólnokształcące w SopocieKlasa humanistyczno-społeczna A - 153,8 pkt.Klasa matematyczno-fizyczna B - 166,85 pkt.Klasa biologiczno-chemiczna C - 165,35 pkt.Zespół Szkół Łączności w Gdańsku, Technikum nr 4:Technik informatyk - 139,35 pkt.Technik programista - 165 pkt.Technik automatyk - 154,45 pkt.Zakwalifikowanie to nie wszystko - trzeba pamiętać o potwierdzeniu woliPo ogłoszeniu list zakwalifikowanych kandydatów uczniowie muszą potwierdzić wolę nauki w danej szkole, dostarczając oryginały dokumentów do sekretariatu. Ten etap zwykle trwa kilka dni, np. od 17 do 22 lipca w woj. mazowieckim, a w przypadku szkół z Trójmiasta uczniowie mają czas do 18 lipca do godz. 15:00.Później w systemach elektronicznych - a także na tablicach w tych placówkach - pojawią się listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. jeżeli uczeń nie zostanie przyjęty do żadnej z wybranych przez siebie szkół, może wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej. Proces ten dotyczy jednak tylko tych placówek, które dysponują wolnymi miejscami po zakończeniu głównego naboru.
Idź do oryginalnego materiału