Ogólnopolska Karta Seniora oferuje liczne zniżki w ponad 300 gminach w Polsce. Jest to projekt stworzony przez Stowarzyszenie MANKO mający na celu aktywizację seniorów w życiu społecznym. Dokument uprawnia do korzystania z ulg na różne produkty oraz usługi na terenie niemalże całego kraju. Ponadto specjalne karty na terenie gmin biorących udział w Programie Gmin Przyjaznym Seniorom wydawana jest bezpłatnie.
REKLAMA
Zobacz wideo Więcej zarabiają ci, którzy częściej zmieniają pracę
Ogólnopolska Karta Seniora - dla kogo? To już około 4,5 tysiąca placówek
Dzięki temu seniorzy są uprawnieni do korzystania ze zniżek i ulg we wszystkich punktach honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora. w tej chwili jest ich około 4500 i są nimi między innymi sklepy, restauracje, sanatoria, hotele, muzea, ośrodki sportowe oraz przechodnie. Ulgi obowiązują również, w takich obszarach jak:
transport,
edukacja,
finanse (banki),
rozrywka.
Specjalną kartę mogą uzyskać osoby po 60. roku życia.
Każdy senior, który ukończył 60 lat, może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek, promocji, rabatów w wielu punktach w kraju, które przystąpiły do programu
- czytamy na rządowej stronie. Lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora można znaleźć na stronie internetowej www.oks.glosseniora.pl.
Ogólnopolska Karta Seniora - wniosek. Wyrobić ją mogą wszyscy
Program Ogólnopolska Karta Seniora Stowarzyszenia MANKO ma na celu "poprawę jakości życia, zdrowia i bezpieczeństwa seniorów". Środki na jego realizację pozyskiwane są natomiast od gmin, sponsorów oraz ze składek członkowskich i darowizn.
Sprawdź również: Druga emerytura w każdym miesiącu. Dodatek do emerytury poszedł w górę
Dziękujemy samorządom 312 miast i gmin, dla których Senior jest ważnym i liczącym się mieszkańcem. Samorządy okazały to, przystępując do programu Gmina Przyjazna Seniorom. Czekamy na inne samorządy z całej Polski, by zadbali o to, aby każdy senior w Polsce posiadał Ogólnopolską Kartę Seniora i mógł ją wyrobić bezpłatnie
- poinformowano w komunikacie opublikowanym na stronie Głos Seniora. Aby uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora, należy pobrać specjalny formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej lub uzyskać go w urzędzie miejskim. Jak informuje serwis jakiwniosek.pl, taka karta jest wydawana bezpłatnie wyłącznie mieszkańcom gmin zrzeszonych w Programie Gmina Przyjazna Seniorom. Pozostali seniorzy muszą uregulować tak zwaną składkę członkowską. Taka opłata wynosi:
35 złotych za kartę istotną rok,
50 złotych za kartę istotną dwa lata.
Dziękuje my, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.