Chcesz tego, co najlepsze dla swojego dziecka, ale ponieważ wszystko jest dla Ciebie nowe, musisz się wiele nauczyć. Każdy ma swoje zdanie, a znalezienie adekwatnej drogi może być czasochłonne. Na szczęście zawsze możesz liczyć na rady innych mam. Chociaż są miliony rzeczy, które prawdopodobnie powinnaś wiedzieć, jest kilka rzeczy, które wyróżniają się na tle innych, jeżeli chodzi o porady dotyczące bycia mamą. Oto 8 rzeczy, które każda świeżo upieczona mama powinna wiedzieć o macierzyństwie.
- Budowanie więzi z dzieckiem może zająć trochę czasu.
Każda z nas słyszała historię, jak to miłość do dziecka przychodzi w sekundę po narodzinach, iż od razu jest więź i wszystko wspaniale. I na pewno takie sytuacje mają miejsce. Ale są i takie, kiedy do nawiązania więzi z dzieckiem potrzeba więcej czasu. I to też jest ok. Nie załamuj się. Daj sobie, wam, czas. - Karmienie piersią to nie tylko wspaniały czas.
Chociaż karmienie piersią jest najlepszą opcją, nie zawsze jest różowo. jeżeli po prostu nie możesz karmić piersią lub borykasz się z trudnościami, bądź dla siebie wyrozumiała. Skorzystaj z porady lekarza i dowiedz się, co jest dla Ciebie najlepsze. - Proszenie o pomoc jest w porządku.
Możesz przeczytać wszystkie książki o dzieciach i mieć całkiem niezłe pojęcie o tym, jak wygląda rodzicielstwo, ale rzeczywistość może okazać się inna, niż mogłabyś sobie wyobrazić. Macierzyństwo może być wyczerpujące. Nie musisz też wiedzieć wszystkiego. Nie bój się więc prosić o pomoc. - Daj sobie trochę czasu.
Nie wrócisz do dawnej siebie z dnia na dzień. To zajmie czas. Daj sobie około sześciu miesięcy na uspokojenie hormonów. - Niektóre dzieci po prostu źle śpią.
Słuchanie o dzieciach twojej przyjaciółki i o tym, jak dobrze spały, w momencie gdy ty podpierasz powieki na zapałkach, może być bardzo dołujące. Zanim jednak zaczniesz się stresować, pamiętaj, iż dzieci dopiero uczą się przesypiać całą noc. To część ich rozwoju. Może im to zająć trochę czasu, ponieważ każde dziecko jest inne. Skontaktuj się z pediatrą, aby się uspokoić. - Dzieci czasami płaczą bez powodu.
Czasami dzieci płaczą. Chociaż zwykle istnieje powód, to jednak nie zawsze. - Przestań porównywać.
Przestań porównywać się do innych mam, do swojego partnera, a dziecko do innych dzieci. Po prostu rób wszystko, co możesz i odpuść potrzebę bycia doskonałą.