Dobrostan z eTwinning

kuratorium.katowice.pl 1 tydzień temu

Dobrostan z eTwinning

Krajowe Biuro Programu eTwinning zaprasza do lektury najnowszej publikacji. Znajdziecie w niej Państwo liczne, zróżnicowane i niezwykle przydatne scenariusze, które łatwo i efektywnie wdrożycie do swoich codziennych zajęć oraz projektów.

Dobrostan (ang. wellbeing) to termin z dziedziny psychologii, stosowany na określenie subiektywnego poczucia zadowolenia z własnego życia w trzech obszarach: fizycznym (zdrowie), psychicznym i społecznym.

Przedstawione w tej publikacji scenariusze zajęć z zakresu wellbeing mogą być wykorzystane na lekcjach, podczas wyjazdów integracyjnych oraz w projektach. Autorzy wskazują grupy docelowe (np. uczniowie klas V–VIII szkoły podstawowej), ale po drobnych modyfikacjach ich propozycje można dopasować także do pozostałych etapów edukacyjnych bądź uczynić je ciekawym elementem projektów online. Scenariusze świetnie się sprawdzą w początkowych, integrujących aktywnościach. Każdy z nich został przez autora „wyposażony” w materiały pomocnicze: załączniki, adresy stron internetowych wspierających dane aktywności oraz tutoriale ułatwiające efektywne wykorzystanie przedstawionych narzędzi.

Zaproponowane działania przeplatane są prostymi zabawami ruchowymi, które wymagają dobrej współpracy i wywołują pozytywne emocje, co ma ogromne znaczenie w budowaniu relacji w grupie. Aktywności można zrealizować zarówno na świeżym powietrzu, jak i na korytarzu szkolnym lub w sali gimnastycznej. Scenariusze skupiają się wokół takich kwestii, jak: dobrostan, relacje, integracja, ale znaleźć w nich można także wiele odniesień do wartości europejskich i edukacji obywatelskiej. Dzięki szerokiemu zakresowi tematycznemu mogą stanowić wprowadzenie do szczegółowego omówienia zagadnień na kolejnych zajęciach lekcyjnych. Pozostawiają nauczycielom i nauczycielkom przestrzeń na inwencję oraz kreatywność – tak jak eTwinning są elastyczne i można je dopasować do bieżących potrzeb uczniów!

Dobrostan z eTwinning

Źródło: https://etwinning.pl/aktualnosci/dobrostan-z-etwinning


Idź do oryginalnego materiału