Jaki agregat prądotwórczy wybrać do zasilania awaryjnego na produkcję?

inzynieria.com 10 godzin temu

Jaki agregat prądotwórczy wybrać do zasilania awaryjnego na produkcję?

Agregat powinien być dopasowany do czekających go wyzwań pod względem parametrów technicznych. Inne są oczekiwania wobec agregatu, który ma za zadanie dostarczać energię elektryczną do średniej wielkości firmy budowlanej, a inne wobec agregatu na event czy plan filmowy. A jeszcze inne, gdy chodzi o zasilanie awaryjne dla firmy produkcyjnej. Ogólnie w celach komercyjnych i dla przemysłu do wyboru są dwa rodzaje agregatów: diesla i gazowe. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy.

Przy wyborze agregatu warto wesprzeć się wiedzą doradcy – eksperta z branży. Jak wybrać agregat na produkcję? Jakie parametry mają najważniejsze znaczenie?

Agregaty diesla vs gazowe

Agregaty na gaz są ekologiczne i ekonomiczne. Gaz jest paliwem tańszym od oleju napędowego, ale brak dostępności do tego rodzaju paliwa w niektórych miejscach może rodzić problem. Konieczne jest również wygospodarowanie przestrzeni do przechowywania specjalnych zbiorników, w których mieści się gaz.

Zaletą agregatów na olej napędowy jest ich żywotność i niska awaryjność. Uznawane są jedną z najlepszych opcji dla fabryk i przemysłu. Sprawdzają się na produkcji jako zasilanie awaryjne bądź w sytuacji, gdy planowana jest rozbudowa produkcji, a co się z tym wiążę większe zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Poznaj więcej szczegołów dotyczących wynajmu agregatów dla produkcji pod adresem:

https://gappa.com.pl/wynajem-agregatow-pradotworczych/

Kluczowe parametry agregatu dla produkcji

  • Pierwszym aspektem przy wyborze agregatu jest określenie zapotrzebowania na prąd na produkcji i na tej zasadzie wybór adekwatnego urządzenia. Istotna zatem jest moc urządzenia. Im większe zapotrzebowanie na energię elektryczną w zakładzie produkcyjnym, tym agregat powinien mieć większą moc.
  • Należy zwrócić również uwagę na takie parametry technice agregatu jak: natężenie prądu, napięcie, częstotliwość.
  • Jakość urządzenia, wytrzymałość to kolejne ważne kwestie związane z wyborom agregatu. Istotne są opinie o modelu i marce. Najlepiej wybierać agregaty polecane przez innych przedsiębiorców.

Kupić czy wynająć agregat?

Co opłaca się bardziej? Agregat można wynająć na godziny, dni, miesiące Co jest atrakcyjną opcją szczególnie dla produkcji. W niektórych branżach, np. budowlanej, materiały nie schodzą w takiej samej ilości przez cały rok. Spadek widoczny jest w okresach zimowych. Zatem produkcja może wymagać podłączenia dodatkowego zasilania przykładowo w okresie letnim. Wówczas wynajem agregatu może być atrakcyjniejszy nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia.

Zakup agregatu wiąże się z serwisem po najczęściej określonej liczbie godzin pracy, zatem należy o tym pamiętać co jakiś czas. Do obsługi agregatu konieczne są również uprawnienia SEP. Po kolejne w okresie mniejszej produkcji, gdy nie jest konieczne jego wsparcie, musi mieć on swoje miejsce, a nie są to małe urządzenia. Zakup agregatu ma sens, gdy ma być stałym wsparciem w zakładzie produkcyjnym.

Wynajem agregatu firmy Gappa, to opcja z dowozem i odbiorem. Nie tylko dostarczają agregat, ale i oferują wynajem przepustów kablowych i rozdzielnic. Poza tym w cenie wynajmu jest przegląd co 500 godzin pracy.

Fachowe wsparcie

Zanim kupisz bądź wynajmiesz agregat, warto skonsultować decyzję z osobą z branży. Wspomniana firma Gappa zajmuje się sprzedażą, wynajmem i serwisem agregatów od trzech dekad. Pomagają w wyborze adekwatnego urządzenia, optymalnie dopasowując je do potrzeb zakładu produkcyjnego. Ponadto, oferują agregaty diesla, jedne z najbardziej cenionych na rynku.

W każdym biznesie, a na produkcji szczególnie liczą się oszczędności, a te z pewnością możesz generować, jeżeli wybierzesz odpowiedni model agregatu.

Idź do oryginalnego materiału