Od nas samych zależy więcej, niż może nam się wydawać. Źródłem motywacji do osiągnięcia dobrostanu psychicznego i samorozwoju ukryte jest we wnętrzu każdego człowieka – nauczyciela, ucznia, rodzica. Jak je odkryć i zrozumieć, by lepiej żyć, pracować i uczyć się dowiemy się podczas konferencji poświęconej roli i znaczeniu nawyków w codziennej aktywności.
Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Krakowie, w trosce o wszechstronny i nieustanny rozwój kadry pedagogicznej Małopolski (i nie tylko), serdecznie zaprasza 11 lutego br. na konferencję online pt. „Jestem twoim nieodłącznym towarzyszem, twoim nieocenionym pomocnikiem albo największą zawadą”.
W trakcie konferencji wspólnie z naszymi prelegentami zgłębimy niezmiernie inspirującą tematykę powstawania, utrwalania i zmiany pętli nawyku. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy, a może kiedy, nawyki pomagają w codziennym życiu (prywatnym i zawodowym) oraz samorozwoju?
Naszymi ekspertami będą:
Prof. Maciej Błaszak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu – kognitywista, biolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jednocześnie konsultant i trener z doświadczeniem biznesowym, pomagający rozwiązywać złożone problemy zarządcze wynikające ze zmian organizacyjnych w firmie. Od ponad 15 lat prowadzi warsztaty z obszaru psychologii biznesu i umiejętności menedżerskich. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu negocjacji, skutecznej komunikacji, brainfitness i podejmowania decyzji. Konsultant i trener kochający ruch i zmianę w życiu.
Katarzyna Cieciura – nauczycielka i dyrektorka z wieloletnim doświadczeniem w szkołach różnych typów, wykładowca akademicki. Aktywnie działa w Ruchu Budzących się Szkół, promując nowatorskie podejście do edukacji i wychowania. Autorka scenariuszy zajęć, publikacji o tematyce pedagogicznej oraz autorskiej metody pracy – Edutory. Laureatka tytułu „Śmiałych Kobiet 2024” wyróżnionych przez redakcję „Wysokich Obcasów”.
Joanna Przybyłowska – lektor języka niemieckiego, egzaminator, trener i multiplikator Instytutu Goethego. Autorka licznych innowacji pedagogicznych i materiałów dydaktycznych, laureatka konkursu MEN „Nauczyciel innowator 2018”, prowadzi warsztaty dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli w kraju i za granicą. Szczególnie interesuje się nauką poprzez ruch, muzykę i zabawę, metodami aktywizującymi, pracą projektową, edukacją STEAM, propagowaniem czytelnictwa i nowymi technologiami w edukacji.
dr Magdalena Żyła – coach koaktywny i trenerka talentów Gallupa; nauczycielka akademicka, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, doktor nauk teologicznych; pasjonatka rozwoju osobistego człowieka, uzależniona od Rzymu, słońca i dobrych perfum, miłośniczka biwaków na łonie natury.
Mamy nadzieję, iż po zakończeniu konferencji każdy uczestnik będzie umiał odpowiedzieć sobie na pytania: które ze swoich nawyków warto pielęgnować i wzmacniać? które zaś należy zastąpić innymi? które rozwijają kreatywność, a które przyczyniają się do rutyny?
Szczegółowy program oraz link do zapisów:
https://mcdn.edu.pl/krakow/jestem-twoim-nieodlacznym-towarzyszem-twoim-nieocenionym-pomocnikiem-albo-najwieksza-zawada-czyli-o-roli-nawykow-w-codziennym-zyciu/