PoznAI - Panel - Edukacja wobec rozwoju AI: wymuszona koegzystencja czy idealne partnerstwo?

youtube.com 7 miesięcy temu


Zapraszamy państwa do obejrzenia zarejestrowanego materiału z Konferencji PoznAI, która odbyła się 26 października w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

Projekt PoznAI poświęcony jest rozwojowi sztucznej inteligencji w różnych obszarach życia, takich jak edukacja, nauka, biznes i relacje międzyludzkie.

Chcemy dzielić się najnowszymi badaniami, osiągnięciami, innowacjami i zastosowaniami AI, które wpływają na nasze codzienne życie.

O panelistach i panelistkach:
Jowita Michalska - założycielka i CEO Digital University, Chapter Ambassador Singularity Group Misją życiową Jowity jest uzbrojenie Polaków w niezbędne kompetencje cyfrowe. Dlatego założyła organizację, która współpracuje z wiodącymi amerykańskimi uczelniami, takimi jak MIT, Harvard Business School i Stanford, aby zapewnić edukację w zakresie nowych technologii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe, pracowała na kluczowych stanowiskach m.in. w Polkomtelu, PGE i Deloitte. Za swoją działalność edukacyjną Jowita otrzymała wiele nagród i wyróżnień, w tym Digital Shapers, przyznawaną za znaczący wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. W ubiegłym roku Forbes Women uznał ją za jedną ze 100 najwybitniejszych kobiet w biznesie, a Komisja Europejska nadała jej tytuł Digital EU Ambassador.

dr hab. Joanna Mytnik - Biolożka, projektantka ekosystemów uczenia się w oparciu o najnowsze wyniki badań neuronaukowych, posiada ponad 25 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej i trenerskiej. Celem jej działań jest zmiana sposobu myślenia o roli nauczyciela i przebudowa obecnego systemu edukacyjnego. najważniejsze obszary eksperckie: neuronauki, grywalizacja, active learning, nowe technologie, ocenianie. Projektuje i wdraża niestandardowe metody i narzędzia, m.in. budując fabularne systemy motywacyjne (grywalizacja od 2013), prowadzi wykłady i szkolenia z wykorzystania AI w edukacji oraz roli stopni w szkole.

prof. dr hab. Jan Fazlagić - Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ekspert od zarządzania wiedzą, edukacji, innowacyjności oraz zarządzania kapitałem intelektualnym a także samorządu terytorialnego. Jeden z prekursorów Knowledge Management w Polsce. W latach 2017-2020 był ekspertem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego (NIST), jednostce podległej Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odpowiadał m.in. za opiniowanie aktów prawnych, opracowywanie ekspertyz oraz reprezentowanie NIST w gronach ogólnopolskich i międzynarodowych, między innymi w Parlamencie Europejskim (w ramach projektów związanych z e-demokracją). W latach 2018-2020 Przewodniczący Rady Programowej Akademii Menedżera Innowacji przy PARP. Dyrektor ds. zarządzania wiedzą w Spółce Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Pamela Krzypkowska - zastępca dyrektora w Ministerstwie Cyfryzacji, stoi na czele odpowiedzialnej cyfryzacji w Polsce w dobie sztucznej inteligencji i nowych technologii. Wcześniej wyróżniała się jako architekt rozwiązań AI Cloud w firmie Microsoft, kierując flagowymi projektami dla klientów korporacyjnych w Polsce. Jej wiedza obejmuje MLOps, rozwój modeli ML i pracę z modelami generatywnymi. Dodatkowo dzieli się swoją wiedzą jako wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Politechnice Warszawskiej.

#ai #sztucznainteligencja #edukacja #poznań

-----------------------------------------------------------------------------------

CHCESZ U NAS STUDIOWAĆ?: http://www.cdv.pl/

OBSERWUJ NAS W SOCIAL MEDIA
FACEBOOK: https://www.facebook.com/collegiumdavinci/
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/collegium_da_vinci
LINKEDIN: https://www.linkedin.com/school/collegium-da-vinci

-------------------------------------------------------------------------------------------------

STUDIA I STOPNIA: https://cdv.pl/studia-i-stopnia/
STUDIA II STOPNIA: https://cdv.pl/studia-ii-stopnia/
STUDIA PODYPLOMOWE: https://cdv.pl/studia-podyplomowe/
REKRUTACJA: http://www.cdv.pl/