Recenzja LEGO 910034 Brick Cross Train Station

faniklockow.pl 1 tydzień temu

Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z popularniejszych projektów z Drugiej serii Bricklink Designer Program – zestawowi 910034 Brick Cross Train Station.

Został on zaprojektowany przez fana z Argentyny: Marcosa Garavelli (brickester).

Model przedstawia miejski dworzec, zbudowany w stylu modularów. Projekt ten posiada wszystkie podstawowe łączenia, tak by można go było łatwo wkomponować w makietę miasta. Uważajcie jednak na swoje naklejki pry wyciąganiu woreczków. Łatwo je uszkodzić!

Całość osadzona jest (po za torami) na dwóch baseplateach. Zabudowa jest bardzo solidna, bo podstawa budynku w większości wypełniona jest sporymi brick’ami i plate’ami.

Model układa się przyjemnie i mimo zbliżonych symetryczności, rzadko kiedy musimy powtarzać jakiś krok kilka razy. Dzięki temu nie zaznamy tutaj monotonii.

Wnętrze budynku dworca wyłożone jest tile’ami (plus parę jumperów dla figurek). Choć jedynym luźnym (i w sumie zbędnym) elementem zestawu, jest lipne krzesełko dla pianisty.

Elewacja dworca prezentuje się naprawdę dobrze. Można zauważyć inspirację dworcami z Europy, choć myślę iż najbardziej styl odpowiada Londyńskim dworcom. Całość wbrew temu co może się wydawać jest skonstruowana naprawdę solidnie.

Zdecydowanie najgorszym do złożenia (najtrudniejszym, bo sama konstrukcja jest bardzo solidna) fragmentem elewacji, jest przeszklony dach dworca. Radzimy dokładnie przyjrzeć się instrukcji na poszczególnych etapach jego budowy, bo łatwo tutaj o błąd.

A skoro już o błędach mowa, to w instrukcji (w wersji na komputery) możecie natknąć się na małe błędy. Są to pomylone rendery w krokach 751-752!

Projektant nie zapomniał na szczęście o wnętrzu dworca, tak więc w środku możemy spodziewać się wielu detali. Zaletą jest oczywiście otwierana ściana dworca, oraz podnoszone zadaszenie restauracji, które pozwala na zaglądnięcie do środka konstrukcji.

Co ciekawe, główny hol dworca pozostał jednak w większości pusty. Co pozwala na swobodne ustawianie w nim minifigurek. Na tablicach dworczowych znajdziecie nawiązania np. Do projektu Studgate. Innego dworca z BLDP!

Po złożeniu cały zestaw ma wymiary: 32.3 cm długości, 39.1. cm szerokości oraz 22.3 cm wysokości.

Charakteru całości dodają oczywiście minifigurki i małe akcesoria rozmieszczone przed budynkiem. A jest ich całkiem sporo. Samych figurek znajdziecie tutaj 8.

Katalogowo (A raczej w przedsprzedaży) zestaw ten był dostępny za 1149.99 zł.

Podsumowując, dla nas jest to jeden z lepszych zestawów jakie wyszły w ostatnim czasie na rynek. Co prawda dostępność jest utrudniona (ograniczony nakład), ale naszym zdaniem warto mieć go w swojej kolekcji!

Skusiliście się na jego zakup z BLDP? A może już złożyliście swój egzemplarz? Dajcie znać w komentarzach!

Idź do oryginalnego materiału