Studenci zamieszkają w banku. Będą nowe akademiki w Warszawie. Ponad 650 pokojów na wynajem

g.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: MOZCO Mateusz Szymanski/Istock.com


Biurowce na granicy Ochoty i Włoch w Warszawie, gdzie niegdyś mieściła się siedziba Banku Pekao S.A., spełnią się w nowej roli. Dwa z nich trafiły w ręce 1 Asset Management i teraz zostaną przerobione na prywatny akademik. To oznacza nowe możliwości dla przyszłych studentów.
Biurowce przy al. Żwirki i Wigury w Warszawie powstały w 2009 roku. Jeszcze jakiś czas temu znajdowała się tam siedziba Banku Pekao S.A., który zajmował powierzchnię 40 tys. metrów kwadratowych. Później firma została przeniesiona do wieżowca Forest, a tak zwany Lipowy Office Park opustoszał. Dwa z czterech budynków mają zacząć służyć studentom.

REKLAMA







Zobacz wideo Student przez aferę akademikową koczował w bibliotece. "Kiedy wyszliśmy protestować, miejsca się znalazły"



Bank Pekao opuścił Lipowy Office Park w Warszawie. niedługo zamieszkają tam studenci
Aktualny rynek nieruchomości jest niezwykle trudny. To duży problem dla studentów, którzy nie są w stanie wynająć własnego mieszkania ze względu na wzrost cen w tym sektorze. Choć rozwiązaniem powinno być miejsce w akademiku, z tym też bywa różnie, bo domów studenckich wciąż jest zbyt mało. W związku z tym wiele osób prawdopodobnie ucieszy informacja o nowej inwestycji, która szykuje się w stolicy. Pierwotnie puste biurowce zakupiła firma Futureal Investment Partners, która miała zamiar je wyremontować. Teraz wiadomo jednak, iż dwa z czterech budynków zostały przekazane litewskiemu funduszowi inwestycyjnemu 1 Asset Management, który z firmą Hanner regularnie inwestuje w prywatne akademiki.


Akademiki w Polsce. Niebawem w Warszawie będzie ich więcej
Zdaniem autorów projektu ze względu na dużą liczbę studentów popyt na akademiki jest niezwykle wysoki. Co więcej, w Warszawie ma brakować nowoczesnych domów studenckich, które spełniałyby wszelkie potrzeby mieszkańców oraz zapewniły im odpowiedni komfort.

To nasza druga SHED Living lokalizacja w Warszawie. Jest to strategiczne przejęcie mające na celu stworzenie silnego portfela nowoczesnych i zrównoważonych nowoczesnych domów studenckich w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej. To dobry przykład projektu przebudowy, w którym dotychczasowa powierzchnia biurowa o powierzchni 21 000 mkw. zostanie przekształcona w nowoczesną powierzchnię mieszkalną na wynajem z ponad 650 pokojami

- wyjaśnia Matas Mockeliunas, partner w CEE Student Housing Fund, cytowany przez portal Eska. Projekt ma pochłonąć aż 50 mln euro, czyli ponad 213 mln złotych. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy ruszą pierwsze prace budowlane.




Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł.Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Idź do oryginalnego materiału