Beau Brown, widzom znany bliżej na TikToku jako @bigbeaubrown, wraz ze swoją żoną Sarą Jane, chętnie opowiadają o swoim rodzicielskim życiu. Ich córeczka Delilah wyróżnia się na tle innych dzieci. Dziewczynka, za sprawą swojego wyglądu, zrobiła się bardzo popularna.
REKLAMA
Zobacz wideo Kiedy dziecko zaczyna mówić? Logopedka: Na prawdziwe "mama" trzeba poczekać
Geny zrobiły swoje. Dziewczynka odziedziczyła po rodzicach wzrost
Ojciec dziecka ma około 216 cm wzrostu, natomiast jego żona Sara jest od niego kilka niższa i mierzy 185 cm. Rodzice przypuszczali, iż ich dzieci odziedziczą po nich wzrost, jednak nie spodziewali się, iż będzie to widoczne już w tak młodym wieku. Beau w jednym z viralowych filmików na TikToku zaprezentował swoją córkę Delilah, opisując ją jako "naprawdę wysoką i uroczą". Para żartowała, iż ta jest "przyszłą członkinią drużyny wielkiej stopy".
Sara przyznała, iż dziewczynka rośnie tak szybko, iż musi jej kupować ubranka z dużym wyprzedzeniem. Robi to choćby kilka miesięcy wcześniej. Podczas zabawy na śniegu rodzina porównywała swoje ślady i zauważyła, iż odciski butów dziewczynki są naprawdę spore.
Od czego zależy wzrost? Nie tylko geny mają znaczenie
Różnice wzrostu między dorosłymi ludźmi mogą być ogromne. Najwyższy człowiek, jakiego kiedykolwiek zmierzono, miał ponad 270 cm, najniższy - zaledwie 67 cm. Niedawno na łamach portalu Sciencealert.com, eksperci w dziedzinie genetyki, genomiki i biologii komórki dowiedli, iż chociaż wzrost jest na stałe wpisany w nasze DNA i zwykle wysocy rodzice mają wysokie dzieci (i odwrotnie), jest wiele przykładów na to, iż pewne czynniki środowiskowe i sposób odżywiania mogą ten genetyczny "zapis" zmodyfikować.
To często efekty zmiany środowiskowej, ponieważ czynniki genetyczne nie zmieniają się przez krótkie okresy czasu, np. dekady
- wyjaśniał Peter Visscher dla Sciencealert.com i dodał, iż podobne działanie mogą mieć takie czynniki jak żywność i lepsza opieka zdrowotna.
A Wy, drodzy internauci, czy uważacie, iż wzrost dziedziczy się po rodzicach? Podzielcie się z nami swoimi historiami. Napiszcie je w komentarzu lub wyślijcie do mnie maila: magdalena.wrobel@grupagazeta.pl.
Oddaj swój głos w drugiej edycji plebiscytu Jupitery Roku! Kto zostanie Gwiazdą Roku, a kto zgarnie statuetkę za Międzyplanetarny Hit Roku? O tym decydujesz Ty!