Z kroniki Cieszkowianki

gazeta-lubon.pl 6 dni temu

Koniec października w bibliotece szkolnej, to czas podsumowań działań podjętych w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych. Wszystkie pierwszaki zostały przyjęte do grona czytelników. Spora grupa uczniów uczestniczyła w akcji czytelniczej Klub Supermocy. Rozpoczęła się także akcja Spotkania z książką, która potrwa do maja.

5 listopada w Kórniku odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wpisani w historię”. Spotkanie młodych recytatorów poświęcone było tym razem poezji powstańczej i patriotycznej. „Cieszkowiankę” reprezentowali zwycięzcy etapu szkolnego: Amelia Szaj z kl. 6b, Michał Waszkowiak z kl. 4b, Krzysztof Siejak z kl. 7b i Jakub Gniatkowski z kl. 8a. Nasi uczniowie jak zwykle pięknie zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory, a Jakub otrzymał kolejne w swojej recytatorskiej przygodzie wyróżnienie.

By uczcić Dzień Tabliczki Mnożenia, 5 listopada wszyscy czwartoklasiści zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi kodowania i sprawdzającymi znajomość tabliczki mnożenia.

7 listopada z okazji 70-lecia Miasta Luboń w „Cieszkowiance” odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Historii i Współczesności Miasta Luboń, organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Forum Lubońskie” pod honorowym patronatem Małgorzaty Machalskiej Burmistrz Lubonia. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Nehring, Wiktor Tyczewski z kl. 7a i Tytus Wojciechowski z kl. 7b przygotowani przez p. Michała Szwackiego.

8 listopada „Cieszkowianka” obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Społeczność szkoły wzięła udział w pięknym, poruszającym przedstawieniu, przygotowanym przez panie: Małgorzatę Smoczyk z kołem teatralnym oraz Katarzynę Minge.

8 listopada uczniowie kl. 2 poznali Bibliotekę Miejską i zasady korzystania z księgozbioru podczas lekcji z wężem Konradem. Spotkanie zakończyło się kreatywnym pomysłem pracy plastycznej, która wszystkich zaangażowała do działania.

12 listopada w ramach projektu Edmundiada, uczniowie naszej szkoły zapoznali się bliżej z życiem i działalnością bł. Edmunda Bojanowskiego. Wykonali wiele zadań, zarówno polonistycznych, jak i przyrodniczych, matematycznych, muzycznych oraz plastycznych, biorąc tym samym udział w konkursie „Eko Luboń”. W święto patrona miasta odbyły się także drużynowe biegi sztafetowe w sztafetach mieszanych.

14 listopada odbył się turniej dla klas 5, który wzbudził wiele pozytywnych emocji. Zwycięzcami zostali uczniowie kl. 5b, którzy otrzymali dyplom i słodki upominek. Egzaminatorami i prowadzącymi byli uczniowie kl. 7b, którzy nie tylko sprawdzali wiedzę młodszych kolegów, ale również chętnie im pomagali.

15 listopada kl. 7b pod kierownictwem Pana Piotra Świątkowskiego zaprezentowała zebranym inscenizację fragmentu „Dziadów cz. II” A. Mickiewicza. W blasku świec i przy dźwiękach nastrojowego śpiewu uczniowie wprowadzili zebranych w klimat dramatu.

Urszula Ferdynus-Remlein

Poruszające przedstawienie przygotowane przez uczniów „Cieszkowianki” w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości fot. Zb. SP2
Idź do oryginalnego materiału