III Przegląd LEGO Ideas 2022 wzbogacił się o arcyciekawy projekt. To Golden Clifftop Temple, a więc złota świątynia na klifie w stylu japońskim. Jest na czym zawiesić oko!
Przegląd LEGO Ideas 2022
Autorem niezwykłej dioramy jest First OrderLuka. Co ciekawe, mimo naprawdę wyrafinowanej konstrukcji, musiał czekać ponad 400 dni na otrzymanie 10000 głosów! Miejmy nadzieję, iż łatwiej pójdzie mu na Przeglądzie LEGO Ideas. Oddajmy jednak głos (w wolnym tłumaczeniu) autorowi projektu.
OPIS
Po wielu pracach w końcu przedstawiam Wam projekt Golden Clifftop Temple. Całkowity czas budowy wyniósł około 2-3 miesiące. Pomysł powstał ze szkicu, który wykonałem zainspirowany różnymi japońską/azjatycką architekturą i naturą z różnych mediów, takich jak gry wideo, filmy i sztuka (ukio-e). Projekt przedstawia samotnego samuraja stojącego na moście prowadzącym do świątyni.
POMYSŁ NA MOC
Chciałem nadać projektowi unikalny charakter, zamiast umieszczać go na normalnej podstawie. Chciałem, aby świątynia była niedostępna, umieszczona b. wysoko, ponad chmurami. To właśnie dlatego użyłem białych elementów wokół krawędzi klifów. Dwie tradycyjne japońskie bramy (torii) symbolizują, iż nie jest łatwo dostać się do świątyni. Na szczycie klifów rośnie też duże pomarańczowe drzewo tworzące ładny kontrast z innymi kolorami. Przed główną świątynią znajduje się również abstrakcyjny posąg i ścieżka prowadząca do małego doku na klifie, gdzie można usiąść do jedzenia lub medytacji.
ŚWIĄTYNIA
Budowanie azjatyckich świątyń jest zawsze wyzwaniem, zwłaszcza gdy chcesz spróbować zrobić coś innego niż zwykłe piętrowe świątynie (co było moim celem). To bardzo pomaga w przekazaniu „azjatyckiego stylu”. Zdecydowałem się użyć bieli, ciemnego brązu i jasnoniebieski szary, ponieważ bramy torii, które stworzyłem jako pierwsze, były wykonane w tych kolorach. Na początku bałem się, iż świątynia będzie wyglądać zbyt podobnie do średniowiecznej (europejskiej? – przyp. red.) budowli. Jednej rzeczy nie planowałem, ale to bardzo pomogło aby uczynić go bardziej azjatyckim/wyjątkowym, a więc pochylenie ścian bocznych. Nie miałem wystarczająco dużo jasnoniebieskich kawałków, aby zrobić dach pod kątem, dlatego musiałem wymieszać kilka różnych elementów. Chciałem również kontynuować temat używania kawałków katapulty jako schodów i kawałków nóg do minifigurek, których użyłem jako drzwi i okien w świątyni. Czuję, iż udało mi się uchwycić japoński styl i klimat ery samurajów.
KLIFY
Do prac skalnych używam mieszanki jasnych i ciemnych niebieskawo-szarych kawałków. Próbowałem użyć nowych i unikalnych kawałków na różne sposoby, aby uzyskać interesujący wygląd, np. większych ćwiartek kopuł i innych okrągłych kawałków.
Cała budowla składa się z około 3000 klocków.
Muszę przyznać, iż projekt Golden Clifttop Temple wygląda naprawdę świetnie! Kupiłem pomysł na niedostępną świątynię w stylu japońskim, która wznosi się na stromym klifie ponad chmurami. Dużo w tym należytej estetyki, ale też mistycyzmu i – chyba – romantyzmu. Poproszę więcej takich prac na LEGO Ideas 2022! Przy okazji jest to ostatnia w ostatnim czasie po Temple of Time (Legends of Zelda) świątynia z LEGO Ideas.
Źródło: ideas.lego.com.
Lista projektów (stan na 07.10.2022), które trafią do III Przeglądu LEGO Ideas 2022:
- Ancient Roman Temple
- This is fine
- Castle Dracula
- Pac-Man Moving Display
- The Lost City
- Japanese Courtyard Garden
- The Travel Suitcase
- Pixar’s Up House With Balloons
- BotW Temple of Time
- The Wright Flyer
- Classic Thunderbirds
- JWST
- Golden Clifftop Temple