Tuki – idealna gra dla 9-latków i nie tylko

dziubdziak.pl 3 godzin temu

Szukacie gry, która rozwinie wyobraźnię przestrzenną? Mam dziś dla Was genialną polecajkę! Grę, w której można stworzyć 600 różnych budowli i też z powodzeniem można grać w nią samemu. To świetne ćwiczenie dla mózgu! Nauka manipulowania bryłami, ćwiczenie wyobraźni przestrzennej. To wszystko przyda się w nauce w szkole, a tu mamy świetną zabawę!

A jest to gra TUKI od Egmont.

Co oznacza ta nazwa? TUKI wywodzi się z języka Inuitów i jest skrótem od „tukilik”. To słowo oznacza obiekt o szczególnym znaczeniu. Najbardziej znanym z obiektów jest inukshuk – kamienne wieże ułożone przez człowieka. Inuici używają tych kamiennych wież jako przewodników w Kanadzie i Grenlandii, by pokazać drogę do terenów polowania na karibu, obszarów z rybami czy innych wiosek.

A jak ma się to do gry?

W grze budujemy swój inukshuk z kolorowych kamieni i bloków śniegu. Musimy budować w skupieniu, gdyż wieża musi być zbudowana zgodnie z wzorem na karcie, ale jednocześnie szybko, by zdążyć przed innymi graczami.

W opakowaniu znajdziecie:

  • 16 kolorowych kamieni
  • 16 bloków śniegu
  • stojak na karty
  • kostkę
  • karty inukshuk (50 poziomu podstawowego i 50 zaawansowanego)

My zdecydowaliśmy się na grę w poziomie podstawowym. Każdy otrzymuje komplet kamieni i bloków śniegu. Umieszczamy stojak na karty, tasujemy je i rozpoczynamy grę. W każdej rundzie odgrywamy jedną kartę – rzucamy kostką, która określa symbol jak ustawić kartę na stojaku. I budujemy! Używamy bloków śniegu i kolorowych kamieni, by odwzorować inukshuk pokazany na karcie. jeżeli wieża jest zbudowana wołasz „ TUKI”. Następnie sprawdzamy czy wieże są zbudowane poprawnie. Gramy dopóki jeden z graczy otrzyma 5 kartę inukshuk.

W grze mamy aż 600 różnych budowli do stworzenia i z powodzeniem można grać w nią samemu. To świetne ćwiczenie dla mózgu. Nauka manipulowania bryłami, ćwiczenie wyobraźni przestrzennej.

Mój 9-latek jest nią zachwycony! I ja również. Bardzo Wam ją polecamy

Gra autorstwa Grzegorza Rejchtmana, twórcy bestsellerowej serii gier „Ubongo!”

Liczba graczy: 1-4
Wiek: 8+
Czas gry: 30-45 minut

Grę znajdziesz tutaj.

Post powstał w ramach współpracy z Egmont.

Idź do oryginalnego materiału